Na přeboru škol se Stamaťákům dařilo

Dne 12. 11. 2018 proběhl v divadle Na Poště v Benešově okresní přebor škol v šachu. Turnaj byl rozdělen do tří kategorií: první stupeň základní školy, druhý stupeň základní školy včetně víceletých gymnázií a střední školy. Hrál se ve čtyřčlenných týmech, přičemž na poslední šachovnici se mohli hráči střídat. Hrálo se tempem 2×15 minut na 7 kol. Na tomto turnaji jsme mohli vidět i některé členy Šachové školy STAMAT.

Hrací sál (FOTO: sachypravonin)

Kategorie první stupeň ZŠ

Výborný výsledek na přeboru škol zaznamenal Míša Stein (ZŠ Jiráskova Benešov), který na první šachovnici uhrál plný počet bodů. Co jsem tak koukala, soupeři se spíše museli bránit než útočit, protože Míša jako rozzuřená šelma nedal svým protivníkům žádnou šanci.

Stejný počet bodů jako Míša získal na druhé šachovnici Kuba Mlýnek. Ten nejprve rozehrával partie poklidně, ale pak se také jako lev na soupeře vrhl a už jim nedal šanci.

Oba kluci dohromady uhráli 14 bodů a získali spolu se svým týmem, kde ostatní členové nahráli jen minimum bodů, stříbrnou medaili spojenou s postupem na krajský přebor.

Celkovým vítězem se stalo družstvo ZŠ a MŠ Sázava A, druhé místo obsadila ZŠ Jiráskova Benešov a na třetí příčku se vyšplhal tým ZŠ a MŠ Načeradec.

Úspěšný tým ZŠ Jiráskova Benešov (FOTO: sachypravonin)

Kompletní výsledky prvního stupně

Kategorie druhý stupeň ZŠ a víceletá gymnázia

Nejlepšího výsledku dosáhl Honza Svoboda na první šachovnici. Získal 4,5 bodu z 6 partií. Jeho tým měl jedno kolo volno. V prvním kole se střetl s Kubou Vojtou, se kterým podle očekávání prohrál. Ve druhém kole narazil Honza na mě. V koncovce jsem získala věž a mohla jsem vyhrát, jenže v časové tísni jsem udělala hrubku, po které jsem prohrála. Ve třetím kole Honza vyhrál a ve čtvrtém remizoval s Martinem Le. V ostatních dvou kolech vyhrál nad mnohem slabšími soupeři. Honza hrál za ZŠ Krhanice.

Za ZŠ Chocerady bojoval a se čtyřmi body ze 7 kol skončil Martin Le. V prvních dvou kolech potvrdil roli favorita, ale ve třetím překvapivě prohrál s Kryštofem Mojdlem. Následovala remíza s Honzou Svobodou a výhra nad Ondřejem Provazníkem. V předposledním kole si zahrál proti mně. Partie se vyvíjela normálně, a tak když jsme se oba dostali do časovky, dohodli jsme se na dělbě bodu. Poslední partii Martin prohrál, hrál s vše vyhrávajícím Kubou Vojtou.

jsem byla na první šachovnici a bojovala jsem za ZŠ Jiráskova Benešov. Uhrála jsem slabých 2,5 bodu z 6 kol. Také náš tým měl jedno kolo volno – při dvou prohrách, jedné výhře a třech remízách. V prvním kole jsem překvapivě remizovala s Péťou Píšovou. V druhém kole jsem kvůli času prohrála s Honzou Svobodou. Ve třetím utkání se mi partie nepovedla a jen jsem remizovala, ve čtvrtém kole jsem vyhrála. V předposledním utkání jsem remizovala s Martinem Le a v posledním kole prohrála s Filipem Vopálkou. V časové tísni jsem přehlídla několik taktických obratů a zaslouženě jsem tedy prohrála. Tempo hry 2×15 minut mi opravdu nevyhovuje.

Další členové STAMATu, Kuba Hart a Adam Jiřík, uhráli dohromady 3,5 bodu, přičemž Kuba zaznamenal 2 body a Adam 1,5 bodu. Kuba hrál za ZŠ a MŠ Na Karlově Benešov a Adam za ZŠ Čerčany.

První místo obsadilo družstvo ZŠ a MŠ Načeradec, druhá byla ZŠ Vorlina Vlašim a na třetím místě se umístilo Gymnázium Vlašim.

Kompletní výsledky druhého stupně

Autorka článku: Kamča Steinová

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u „Na přeboru škol se Stamaťákům dařilo

  1. Pěkný souhrn, Kamčo. Těch členů Stamatu tam bylo ještě víc – děti, co nehrají RŽL, totiž ve svazu neregistrujeme. Minimálně Tomáš Syrový a Kuba Kotek z Karlova chodí do našeho kroužku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..