Most ze zaplní malými šachisty

Míša Stein dnes v doprovodu Petra Havelky vyráží do Mostu, kde zítra začíná Mistrovství Čech do 8 a 10 let. Mladé naděje budou od středy do neděle bojovat nejen o cenné kovy z významné šachové akce, ale rovněž a především o postupy na celorepublikové finále. O pěkné umístění se jistě bude chtít poprat i Míša. Držte mu palce!

Startovní listiny

Informace o turnaji

Online přenos

Fotky

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

75 komentářů u „Most ze zaplní malými šachisty

 1. Jsme v pořádku na místě. Po večeři i krátké procházce, během které jsme našli obchodní dům PRIOR a kavárnu VOKY,
  Už se těšíme na zítřek … 🙂

 2. Výhra byla celkem vydrena, nervozita z prvního kola asi pracovala. Ale bod je náš …
  Po obědě se chceme společně se Sázavou jít podívat na kostel na kolečkách

 3. Cesta k bodu byla v prvním kole trnitá. To v druhém kole už jen lehce kamenitá …
  Zítra prý Míša začne hrát šachy … 🙂 🙂 🙂

 4. Od 9 hodin budu fandit a občas i mrknu na onliny. Soupeř s arménským jménem určitě nebude snadný, Arménie patří k šachovým velmocem a mám pocit, že je to jediná země, kde jsou šachy povinným předmětem na ZŠ. Nicméně Míšův soupeř patrně chodí do školy v Praze, takže tady mít výhodu nebude 🙂 . Chce to asi hrát pomaleji, včera se mi zdálo, že jsou na netu Míšovy výsledky příliš brzy 😉 . Držím palce!

  • To teď bude hrát určitě dýl než 1h45min 🙂 . Partie je zatím otevřená, Míša si dobrovolně vytvořil spoustu slabin do případné koncovky, ale zase má teď dvojku střelců namířenou hezky na krále.

  • 22.Sf3 byl špatný tah – počítám, že chtěl Míša hrát Se4, a na poslední chvíli si všiml, že by dostal Vxf2+se ztrátou dámy. Ale nejlepší bylo nechat střelce na d5.

 5. Stalo se přesně to, co píše Ondra. Míša chtěl hrát Se4 … Přitom ve výborné pozici stačilo třeba Vg1 a partie by za chvilku skončila.
  I tak to byla Míšova nejlepší partie, odpoledne se utká se jmenovcem našeho krajského předsedy STK Janem Hrdličkou a to opět na onlinech, tentokrát na č. 6. Tak držte palce !

  Na rajče jsem přidal několik obrázků z naší poobědové procházky městem …

 6. Tak jsme si přehráli dopolední partii a z Míšovi strany to bylo bez chyb. A soupeřovi nepřesnosti Míša trestal. Pokud Míša zaboduje i odpoledne, budu si smět dát k snídaní pouze tři jablka a jablečný džus (dohodnuto jako motivace při dnešní snídani) 🙂

  • Tak nevím, jestli se Petr Havelka bude na zítřejší snídani těšit 🙂
   Pokud dobře koukáme, Míša vyhrál. Gratulujeme.

 7. Tak pátek dobrý, jen tak dál! Zítra si zase pustím onliny a věřím, že si na nich Míša zlepší bilanci 🙂 . Držím palce!

 8. Míša teď ve 45. tahu nedal jednotažec … snad to i tak vyhraje, má kvalitu víc a soupeř momentálně bez hrozeb.

 9. V odpolední partii narazil Míša na Jáchyma Hrbka, kterého zná z tábora v Růžené. Už v úvodu partie Jáchym odvážně obětoval figuru, tak uvidíme, co z toho vyleze. Mně to přijde nekorektní, ale Míša se bude muset dobře bránit 🙂 .

 10. Tak jste to všichni viděli! Dopolední ztráta Míšou nijak neotřásla, odpoledne to pěkně odbránil a pak dotáhl k celému bodu!
  Zítra už to nějak dopadne, Míša povídá, že bude hrát strašně pomalu … 🙂
  Tak mu všichni držte palce !

 11. U Míši se po 19…a4 buď zasekl přenos, anebo soupeř už dlouho přemýšlí. Bílý určitě stojí lépe, držím palce, aby Míša našel nějakou protihru.

  • Ty tahy tam doťukávají ručně, takže aktuální jsou jen hodiny. Důležité je, že Míša se dostal k protihře, takže šance snad jsou.

  • Kdyby figurky mohly mluvit, tak ten černopolný střelec Míšu za to, jak se většinu partie jen dívá na vlastní pěšce, nepochválí 🙂 . Třeba to ale těžké věž s dámou zvládnou za něj 🙂 .

 12. Rozhodně se mi to teď víc líbí za Míšu, výsledek je ale zcela otevřený. Podle průběžných výsledků už je jisté, že na případný postup by to chtělo celý bod, to se ale čekalo.

 13. Už je to i na chess-results a i závěrečná pozice vypadá věrohodně, takže obrovská gratulace! Postup na MČR už je opravdu pěkný úspěch. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..