Vydařená žákovská liga v Čerčanech

V sobotu 10. 11. 2018 v prostorách školní jídelny v Čerčanech pořádala Šachová škola STAMAT třetí kolo RŽL, které se zároveň hrálo jako první kolo STAMAT ligy v letošní sezoně 2018/2019. Přijelo si zahrát 111 dětí, přičemž ze STAMATu jsme tu měli hned 24 dětí!

TURNAJ A

V elitním turnaji A nás reprezentovali čtyři zástupci z Šachové školy STAMAT. Kryštof Křížek, jeden z hlavních favoritů skupiny A, opět potvrdil svůj šachový vzestup. Získal stříbrnou medaili se 3,5 body a jen horší pomocné hodnocení ho dělilo od prvního místa. Kryštof už do kroužků Šachové školy STAMAT nechodí, protože nyní hraje za TJ Spartak Vlašim, ale přesto ho v článcích zmiňovat budu, protože v kroužcích ve STAMATu s šachy začínal.

Honza Svoboda skončil s 2 body na sedmém místě. Cenné výhry si připsal s Míšou Steinem a Františkem Jelínkem. Honza už stejně jako Kryštof nepatří pod STAMAT, hraje totiž za TJ Jawa Brodce, ale stejně jako u Kryštofa platí, že ho jako odchovance STAMATu zmiňovat budu.

Na jedenáctém místě se umístil Míša Stein, který uhrál 1,5 bodu. Vyhrál nad Laurou Sehnoutkovou a remizoval s Tomášem Bláhou. Naopak prohrál s Vaškem Bartošem a s již výše zmiňovaným Honzou Svobodou. Míša umí zahrát lépe, ale i tento výsledek není určitě špatný.

Dvanácté místo, také s 1,5 bodem, obsadil Martin Le. V prvních třech kolech remizoval, ale ve čtvrtém zaznamenal prohru s Dominikem Švadlenkou. Se svým výkonem asi moc spokojený nebude, ale nedopadl nijak katastrofálně.

Vítězové turnaje A: vzadu zleva Václav Bartoš (3. místo), Monika Strnadová (1. mezi děvčaty), vpředu zleva David Hampl (1. místo), Laura Sehnoutková (2. mezi děvčaty), Kryštof Křížek (2. místo).

TURNAJ B

V turnaji B jsme měli sedm dětí. Nejlépe jsem se umístila , když jsem skončila na druhé příčce. Jako nasazená jednička jsem sice umístění nepotvrdila, přesto jsem ale dosáhla na stupně vítězů. Největší problém mi asi dělal čas, přeci jen jsem si už zvykla na vážnější partie.

Na skvělém třetím místě a zároveň na druhém mezi chlapci skončil Kuba Mlýnek. V posledním kole poměřil své síly s vítězem turnaje, a kdyby vyhrál, získal by zlatou medaili! I přes toto drobné klopýtnutí je však Kubovo umístění vynikající.

O medaile dlouho bojoval i Dalibor Křivánek, který obsadil šesté místo. Právě s Kubou prohrál, a tohle možná rozhodlo o tom, kdo z nich stane na stupních vítězů. Dalibor hrál dobře a nad svými i soupeřovými tahy se pořádně rozmýšlel.

Na desátém místě skončil Ondra Hrabě. Po čtyřech kolech měl na svém kontě 2 body, ale drtivý závěr, kdy uhrál 3 body z 3, mu vynesl umístění v první desítce.

Ostatní z turnaje B shrnu v následující tabulce:

JMÉNO UMÍSTĚNÍ
Filip Bláha 20. místo
Jáchym Slánský 21. místo
Antonín Kastner 39. místo

Vítězové turnaje B: vzadu zleva Kamila Steinová (1. mezi děvčaty), Lukáš Smetana (3. místo), Jakub Mlýnek (2. místo), vpředu zleva Lucie Glasbergerová (2. mezi děvčaty), Veronika Žoudlíková (3. mezi děvčaty), Matyáš Jouja (1. místo).

TURNAJ C

V turnaji C bojovalo 13 dětí ze STAMATu. Výborné je první místo Adama Handla. Neprohrál ani jednou a jeho výkon 1818 mluví za vše. Do první desítky hráčů se vešel ještě Šimon Hradecký s 4,5 body.

Zde uvádím tabulku stamaťáků, kteří se umístili hůře než v první desítce:

JMÉNO UMÍSTĚNÍ
Tomáš Syrový 11. místo
Pavel Matoušek 13. místo
Matyáš Křivánek 21. místo
Šimon Filip 23. místo
Alexander Lobiv 30. místo
David Matoušek 36. místo
František Čermák 37. místo
David Kiss 38. místo
Bohumil Tomášek 43. místo
Michal Blahoš 45. místo
Bořek Pospíšil 47. místo

Vítězové turnaje C: vzadu zleva Natálie Štanderová (1. mezi děvčaty), Adam Handl (1. místo), František Kváča (2. místo), Eva Panušková (2. mezi děvčaty), vpředu zleva Filip Zita (3. místo), Jolana Štědrová (3. mezi děvčaty).

Jak se již stalo tradicí na turnajích pořádaných STAMATem, diplomy vítězům předávala velmi úspěšná šachistka Nela Pýchová.

Opět bych chtěla poděkovat Petrovi Havelkovi, pořadatelům, rozhodčím a obsluze v bufetu. Vše probíhalo hladce a byl to moc pěkný turnaj!

Výsledky

Fotky

Průběžné pořadí RŽL

Průběžné pořadí RŽL podle kategorií

Autorka článku: Kamča Steinová

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 komentáře u „Vydařená žákovská liga v Čerčanech

  1. Pingback: TJ Spartak Vlašim » Blog Archive » Regionální žákovská liga v Čerčanech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..