Shrnutí Mistrovství Čech mládeže

Po týdenních bojích bylo včera v Harrachově zakončeno Mistrovství Čech mládeže do 16 let. V mistrovských kategoriích změřili síly se silnou konkurencí dva odchovanci Šachové školy STAMAT. Mezi chlapci do 16 let bojoval Kryštof Křížek, který hájí dlouhodobě barvy Vlašimi, a mezi chlapci do 12 let sbíral zkušenosti Honza Svoboda, jenž nově reprezentuje Brodce. Doprovodného turnaje se zúčastnil Dalibor Křivánek. 

Téměř pohádkový příběh prožil v Harrachově Kryštof, který ani původně neměl mistrovskou kategorii hrát. Přestože byl nasazen až na konci třetí desítky a sám nevěřil, že by mohl bojovat o postup na celorepublikový šampionát, vynikající výkony ho vyšvihly až na 10. místo, těsně za brány postupové osmičky. Kryštof v Krkonoších potvrdil svou vzrůstající úroveň a navázal na skvělé výsledky z Janských Lázní, Vsetína nebo Extraligy mládeže.

Solidní výkon podal v Harrachově Honza Svoboda. Uhrál 5 bodů a v 78členném poli skončil na 30. místě, přibližně podle nasazení. Příliš se nedařilo Daliboru Křivánkovi v Národním Openu, který vydoloval 2,5 bodu a propadl se ve výsledkové listině o 25 příček oproti startovací pozici. Dalibor v řadě svých partií doplatil na svou zbrklost. Pokud se dokáže zklidnit, určitě se příště posune výš.

Týden v Harrachově byl bohatý nejen šachově. Kluci byli součástí velké výpravy dětí a trenérů z našeho regionu a absolvovali s nimi několik výletů, například vystoupali na Čertovu horu, podívali se k Mumlavským vodopádům nebo si zajezdili na bobové dráze. Podrobné informace o celé akci by měl v nejbližších dnech přinést můj článek na vlašimském šachovém webu.

Porada

Společná fotka na Janově skále

Mumlavské vodopády

Výsledky

Fotky 1

Fotky 2

Informace o turnaji na stránkách ŠSČR

Úvodní zpráva s komentáři na vlašimském webu

Reportáž Patrika Pýchy

autor: Patrik Pýcha

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Shrnutí Mistrovství Čech mládeže

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..