Vezeme tři medaile z Pravonína

Nádherné prostředí, krásné ceny, bufet nabízející samé dobré věci a skvělá atmosféra. To vše najdete ve Spolkovém domě Pravonín, kde se dne 13. 10. 2018 konalo druhé kolo RŽL. Z Šachové školy STAMAT jelo pouze devět dětí, z nichž čtyři startovaly ve skupině A, tři ve skupině B a dvě ve skupině C.

TURNAJ A

V turnaji A pokračuje nadále v dobrých výsledcích Kryštof Křížek, který získal stříbrnou medaili. V prvních třech kolech podle papírových předpokladů vyhrál, ale v posledním kole narazil na velmi silného hráče, Kubu Vojtu. Ten už na RŽL prý jezdit nebude, ale Pravonín si podle svých slov nesmí nechat ujít kvůli poháru za prvenství a nějaké té hezké ceně.  Kryštof se snažil svého soupeře porazit, ale nakonec prohrál, a tak první místo slavil opravdu Kuba.

Na 5. místě skončil Honza Svoboda. V prvním kole potvrdil roli favorita a hned ve druhém poměřil své síly s vítězem turnaje, na kterého bohužel nestačil. Ve třetím kole vyhrál a v posledním remizoval s Petrem Pravdou. Honza předvedl přemýšlivou hru, nikam nespěchal a může být spokojen i se samotným výsledkem.

Na místě sedmém se umístil Míša Stein, který turnaj od turnaje stoupá se svou výkonností stále výš a výš. V prvním kole se utkal s vítězem turnaje, ale vyhrát se mu nepodařilo. Následovaly dvě výhry nad silnými soupeři. V posledním kole se Míša střetnul s Péťou Píšovou. Před partií si z něho Péťa vystřelila a řekla, že dá remízu. Míša to vzal vážně a po dvou tazích řekl odhodlaně: „Nabízím remízu.“ Péťa mu to nevzala, a tak Míša teprve nyní pochopil, že si z něho dělala jen srandu.

Na 8. místě skončil Martin Le. Jeho hru jsem nesledovala, ale uhrál dva body, což je výborný výsledek. Měl stejné pořadí proher a výher jako Míša – v prvním kole prohra, pak dvě výhry, poté prohra.

Na celkové deváté příčce a zároveň na druhém místě mezi děvčaty jsem se umístila . Dohrávala jsem vždy mezi posledními, avšak svoji hru raději moc komentovat nebudu.  V prvním kole jsem prohrála se Štěpánem Filipem kvůli časové tísni. Mohla jsem uhrát alespoň remízu. V kole druhém jsem vyhrála, ve třetím prohrála vlastní blbostí a ve čtvrtém vyhrála nad Janem Veselým.

Nejlepší z turnaje A: zleva Štěpán Filip (3. místo), Petra Píšová (1. místo v dívkách), Kamila Steinová (2. místo v dívkách), Jakub Vojta (1. místo) a Kryštof Křížek (2. místo); ZDROJ: sachypravonin

TURNAJ B

Ve skupině B se nám o bronzovou medaili postaral Ondra Hrabě. Získal 5,5 bodu ze sedmi kol. Na šestém místě se umístil Kuba Mlýnek s 5 body a na jedenáctém místě skončil Filip Bláha, který získal 4,5 bodu.

Nejlepší chlapci turnaje B: zleva Ondřej Hrabě (3. místo), Vojtěch Vopálka (1. místo) a Marek Kůrka (2. místo); ZDROJ: sachypravonin

Nejlepší dívky turnaje B: zleva Kateřina Mrázková (3. místo), Veronika Žoudlíková (1. místo) a Tereza Pravdová (2. místo); ZDROJ: sachypravonin

TURNAJ C

V této skupině se na dvanáctém místě umístil Adam Handl. Uhrál 4 body. Sedmnácté místo obsadil Matěj Votoček se stejným počtem bodů jako Adam.

Nejlepší chlapci turnaje C: zleva Vojtěch Černý (3. místo), Filip Zíta (1. místo) a Daniel Schnabl (2. místo); ZDROJ: sachypravonin

Nejlepší dívky turnaje C: zprava Natálie Štanderová (2. místo), Eva Panušková (1. místo) a Eliška Helebrandová (3. místo); ZDROJ: sachypravonin

Závěrem bych chtěla poděkovat hlavně paní Marii Filipové za krásný turnaj. Poděkování samozřejmě patří Petrovi Havelkovi a všem ostatním, kteří se na tomto velmi povedeném kole RŽL organizačně podíleli.

Výsledky

Autorka: Kamila Steinová

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Vezeme tři medaile z Pravonína

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..