Šachový tábor praskal ve švech

Závěrečná zpráva pro tisk

99 dětí, praktikantů a vedoucích se zúčastnilo šachového tábora, který od 4. do 11. srpna pořádala Šachová škola STAMAT v Růžené u Milevska. Už poněkolikáté v řadě padl rekord v počtu účastníků, který se už pomalu dostává na hranici zvládnutelnosti. Pořadatelé přesto organizaci tábora opět zvládli a celý týden proběhl v příjemné atmosféře.

Dopoledne táborníci sváděli souboje za šachovnicí. Vítězi čtyř hlavních turnajů se stali David Zvolenský (áčko), Jan Síleš (béčko), Jan Rybáček (céčko) a Jakub Dvořák (déčko). Přítomní trenéři si navíc pro děti připravili několik šachových přednášek, ze kterých si mladé naděje odnesly spoustu nových informací. Odpoledne probíhala celotáborová hra, jejíž téma bylo tentokrát inspirováno starými českými pověstmi. Jednotlivé soutěže odkazovaly například k příběhům o kněžně Libuši, Bivojovi nebo dívčí válce. Cílem celodenního výletu se stal areál Monínec, kde se děti vydováděly v lanovém centru a na tubingu.

Dění v Růžené mohli rodiče celý týden sledovat prostřednictvím táborového deníku, stovek fotografií a desítek videí. Podrobnější informace lze najít na internetových stránkách Šachové školy STAMAT. Jejím jménem děkuji všem vedoucím a praktikantům za zdařilou organizaci tábora a dětem i jejich rodičům za neutuchající zájem o naše akce.

Společná fotka všech 99 účastníků šachového tábora v Růžené (FOTO: Karel Jukl)

autor: Patrik Pýcha

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Šachový tábor praskal ve švech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..