Kryštof Křížek vyhrál STAMAT ligu

Dne 9. 6. 2018 se v Základní škole Dukelská v Benešově konal 17. turnaj STAMATu, který byl zároveň posledním turnajem letošní sezony 2017/2018. Přijelo 37 šachistů a 7 šachistek. Hrálo se tempem 2×15 minut bez přidávaného času na 9 kol a na nemožné tahy se tentokrát nehrálo. Na tomto turnaji si zahrálo i dost dětí z naší Šachové školy STAMAT. Uvedu zde tabulku, jak si naši borci vedli a jak se umístili, ale nejdříve si připomeneme nedávné úspěchy naší školy.

„Stamaťáci“, kteří těchto úspěchů dosáhli, byli představeni ještě před zahájením turnaje a následně odměněni čokoládou nebo plechovkou Fanty. O krásný úspěch se na krajském přeboru mladších žáků postarali Jan Svoboda, Michael Stein, Josefína Dudková, Dalibor Křivánek, Jáchym Slánský, Filip Bláha a Adam Handl, a to ziskem bronzové medaile s postupem na MČR, které se koná ve Varnsdorfu, kam už příští týden tato parta vyráží. Dále byli představeni Kamila Steinová s Kryštofem Křížkem, kteří si v dresech Vlašimi zahráli Mistrovství České republiky v Chrudimi, kde obsadili třetí místo. Jáchym Slánský a Michael Stein pak brali čokoládu za čtvrté místo ve dvojičkách.

Teď tedy uvádím slíbenou tabulku celkového pořadí dětí ze STAMATu na našem posledním turnaji:

1. Kryštof Křížek 9 bodů; výkon 2102
5. Michael Stein 6 bodů; výkon 1322
10. Jan Svoboda 5,5 bodu; výkon 1345
13. Dalibor Křivánek 5 bodů; výkon 1254
15. Kamila Steinová 5 bodů; výkon 1228
17. Adam Handl 5 bodů; výkon 1159
18. Filip Bláha 5 bodů; výkon 1133
19. Jáchym Slánský 5 bodů; výkon 1181
21. Alexander Lobiv 5 bodů; výkon 1090
30. Matyáš Křivánek 4 body; výkon 1029
33. Šimon Hradecký 3,5 bodu; výkon 978
34. Pavel Matoušek 3,5 bodu; výkon 939
36. Jakub Dvořák 3 body; výkon 950
38. Šimon Tůma 3 body; výkon 885
41. David Matoušek 2,5 bodu; výkon 860
44. Daniela Čuříková 1 bod; výkon 658

Co se týče samotné hry, tak mně osobně se nejvíce líbily partie Míši Steina, Dalibora Křivánka a Kryštofa Křížka. Ke Kryštofovi se ani nemusím nějak vyjadřovat obsáhleji, jeho devět bodů mluví za vše. Míša zaznamenal výhru nad Michalem Švadlenkou a tuto zaslouženou výhru lze považovat na tomto turnaji za jeho nejcennější výhru. Daliborovi se podařilo uloupit bodík od Míši. Měl to vyhrané i nad Kubou Moulíkem, bohužel si nevšiml, že ztratí věž. Škoda, byl by to pěkný skalp. Oba kluci, Míša i Dalibor, také poměřili své síly proti vítězi turnaje.

Vítězem turnaje se tedy stal bez jediné porážky Kryštof Křížek, druhý skončil Tobiáš Day se 7,5 body a třetí Adam Holub s 6,5 body, oba z Unichessu. Mezi dívkami vyhrála Josefína Dudková z Brodců s 5,5 body a obsadila celkové 12. místo. Druhá pozice připadla Kamile Steinové, která uhrála 5 bodů a skončila na 15. místě. Třetí místo obsadila Olivia Sophia Day se čtyřmi body a celkově se umístila na 25. místě. V kategorii pro hráče bez ratingu kraloval Denis Šmejkal před Alexandrem Lobivem a Jakubem Jandou.

Na tomto turnaji došlo také k vyhlášení celkového pořadí letošní STAMAT ligy.

STAMAT liga má vítěze, který už nádherný putovní pohár vyhrál dvakrát. Teď se mu to podařilo potřetí a tím vítězem je Kryštof Křížek. Druhý v pořadí skončil Jan Svoboda a třetí pozici obsadila Kamila Steinová, loňská vítězka STAMAT ligy. Na čtvrtém místě se umístil Dalibor Křivánek, pátou příčku obsadil Michael Stein, šestou Patricie Fuxová, sedmou Filip Bláha, osmou Adam Handl, devátou Ondřej Hrabě a desátou Martin Le.

Vyhlašování konečného pořadí STAMAT ligy (FOTO: sachypravonin)

Závěrem bych chtěla poděkovat opět Petrovi Havelkovi, Ondrovi Matějovskému, dále rozhodčím a všem dalším organizátorům turnaje. Budeme se na vás všechny těšit na našich dalších příštích akcích.

P.S.: Držte palce dětem ze STAMATu, až budou příští týden na MČR ve Varnsdorfu!

Výsledky turnaje

Konečné výsledky STAMAT ligy 2017/2018

autorka: Kamila Steinová

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

5 komentářů u „Kryštof Křížek vyhrál STAMAT ligu

  1. Článek Patrika Pýchy pro tisk o závěrečném kole STAMAT ligy zveřejnil tentokrát Benešovský týdeník (č. 25). Myslím, že články z týdeníku na internet nedávají, tak si ho musíte koupit :-). Včera byl součástí Benešovského deníku jako příloha, ode dneška do úterka je v prodeji samostatně. U článku je i velká barevná fotka nejúspěšnějších hráčů STAMAT ligy 2017/2018.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..