Žákovská liga se chýlí ke konci

V Týnci nad Sázavou včera proběhl 8. turnaj Regionální žákovské ligy 2017/2018. Do konce letošní série už tedy zbývá pouze jedno kolo. Dětem z kroužků Šachové školy STAMAT se tentokrát podařilo vybojovat tři medaile a celkově podaly stabilní výkony, jakých dosahují celou sezonu.

V turnaji A vyrovnal své maximum z Pravonína a z Říčan Kryštof Křížek, když vybojoval stříbrnou medaili. Teprve podruhé dostal možnost bojovat v elitní šestnáctce Jan Svoboda, přesto se mu podařilo dosáhnout na 6. místo a nechat za sebou soupeře, kteří hrají v áčku pravidelně. Stříbro zacinkalo zásluhou Jakub Mlýnka i v turnaji B. Dařilo se také Kamile Steinové, pro niž celková 4. příčka znamenala vítězství mezi dívkami. Těsně za stupni vítězů zůstal Dalibor Křivánek, který vybojoval 6. místo celkově, bramboru mezi chlapci. V céčku se podařilo proniknout do první desítky Adamu Handlovi, když obsadil 9. pozici.

V celkovém pořadí RŽL, do něhož se započítává pět nejlepších výsledků z jednotlivých turnajů, figuruje řada dětí z našich kroužků v příslušných věkových kategoriích na předních místech, které jsou vstupenkou na červnový Krajský přebor mládeže. V šestnáctkách drží bronzovou příčku Kryštof Křížek a mezi dívkami vede jasně Kamila Steinová před Patricií Fuxovou. V kategorii do 12 let sahá po bronzu Jan Svoboda a na 5. místě se nachází Dalibor Křivánek. Kategorii do 10 let dominuje Jakub Mlýnek před Michaelem Steinem.

O celkových výsledcích a postupech na KP mládeže se definitivně rozhodne ve finálovém turnaji v Sázavě, který proběhne 24. března.

Výsledky turnaje v Týnci

Celkové pořadí RŽL 2017/2018

Celkové pořadí RŽL podle jednotlivých kategorií

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..