Uvidíme se na Mistrovství Čech!

Přes 100 dětí ze všech koutů Středočeského kraje bojovalo v uplynulém víkendu v Mladé Boleslavi o krajské medaile a postupy na Mistrovství Čech mládeže. Díky dobrým výkonům v průběhu sezony se do Krajského přeboru kvalifikovalo i několik dětí z kroužků Šachové školy STAMAT. Naše mladé naděje nasbíraly mnoho nových zkušeností, a dokonce obstály tváří v tvář svým soupeřům natolik, že se všem podařilo vybojovat postupová umístění!

Petr Havelka s úspěšnými nadějemi z našich kroužků

V nejmladší kategorii (chlapci do 10 let) jsme měli hned dva zástupce. Dalibor Křivánek získal 5 bodů a těsně se vešel do první desítky. Stejný počet bodů si připsal i Michael Stein, s horším pomocným hodnocením však obsadil až 13. příčku. Oba kluci si vybojovali právo účasti na Mistrovství Čech mládeže. Desítky stihly během soboty a neděle díky rychlejšímu tempu 9 kol, účastníci starších kategorií měli možnost vyzkoušet si vážné partie a na programu měli partií 7.

Mezi chlapci do 12 let bojoval Jan Svoboda. Ten neměl úplnou jistotu, zda si bude moci v Mladé Boleslavi zahrát, jelikož mu postup do Krajského přeboru o jedno místo utekl, jako první náhradník však šanci hrát dostal. Tentokrát už neponechal nic náhodě, vybojoval 5 bodů, dosáhl na 5. místo a jako jeho mladší kolegové se může radovat z postupu na Mistrovství Čech. Pouze pomocné hodnocení ho dělilo od zisku bronzové medaile.

V nelehké konkurenci se popral úspěšně o stupně vítězů i postup Kryštof Křížek mezi chlapci do 14 let. S 5 body se mu podařilo dosáhnout až na bronzovou medaili. Ve stejné věkové kategorii bojovala také Kamila Steinová. Nasbírala 3,5 bodu a celkově obsadila 18. místo. Solidní výsledek jí zajistil stříbro mezi dívkami. Dívky mají právo účasti na všech stupních soutěží mládeže automaticky, o postup se tedy Kamila strachovat nemusela.

Medaile z Krajského přeboru a vybojované postupy jsou velikým úspěchem a příslibem do budoucna. Rok 2017 je prvním rokem, kdy se takového úspěchu podařilo dosáhnout tolika dětem z našich kroužků. Jejich další šachovou zastávku bude Harrachov. Právě pod skokanskými můstky by se mělo na konci října Mistrovství Čech uskutečnit.

Výsledky KP mládeže

autor: Patrik Pýcha

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Petr. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

12 komentářů u „Uvidíme se na Mistrovství Čech!

  1. Byly to dva dny nekonečného čekání,nervů,zoufalství a nakonec radosti.Všechny děti dokázaly v rozhodujících chvílích zvítězit.

  2. Opravdu výborný výsledek naší šachové školy! Kryštofa, Míšu a Kamču ze svého kroužku v Benešově znám a vím, že všichni umí zahrát dobře (ale například Kamilina zasloužená výhra nad zkušeným Danem Vasilevem mě mile překvapila), zato Dalibora Křivánka jsem víc sledoval až teď a až na jednu nepovedenou partii hrál opravdu výborně (včetně prohraných partií s favority). Honzu Svobodu jsem tolik neviděl, ale páté místo mluví za vše. Jen tak dál!

  3. Mohla bych se zeptat, kde bych našla své partie k přehrání? Kouknula jsem se na stránky pořadatelů, ale tam jsem nic neviděla a na chess results mi to nevyhledá. A ještě se chci zeptat, proč se mi nezvýšilo ELO od krajského přeboru, protože jsem hrála docela vysokým výkonem a proč mi zůstalo stejné ELO. Mé ELO je stejně nějaké divné, protože jsem měla ELO 1285 a snížilo se mi to na 1239, přitom jsem nehrála v tom období žádný turnaj. Takže tomu, kdo mi na toto všechno odpoví, předem děkuj 😀

  4. Ahoj Kamilo, národní ELO se změní až k 5. září. Tam se promítnou i turnaje v Růžené. Národní ELO se ti teď změnit nemohlo, možná si to pleteš s rapid ELO. To se mění každé dva měsíce.

  5. Komentář 8: Dobrý den, moc Vám děkuji. Až budete mít čas, napsal byste mi prosím, kde jsou ty partie? Ještě jednou děkuji. 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..