STAMAT liga má vítězku

V sobotu 10. června uspořádala Šachová škola STAMAT svůj 14. turnaj pro děti. Do školní jídelny ZŠ Chocerady dorazilo 35 mladých nadějí. Šlo o čtvrtý a poslední turnaj končícího školního roku 2016/2017, a proto bylo rovněž vyhlášeno konečné pořadí letošní STAMAT ligy. V ní triumfovala Kamila Steinová, která tak převzala putovní pohár od Kryštofa Křížka, vítěze předchozích dvou ročníků.

Kamila Steinová při partii (FOTO: Petr Havelka)

Choceradský turnaj byl velmi vyrovnaný. Po 9 kolech se na stupních vítězů seřadili tři hráči se 7 body. Nejlepší pomocné hodnocení přisoudilo vítězství Jáchymu Němcovi z Říčan, za ním následovali Daniel Juhaňák z Unichess a Tobias Pressler z Říčan.

Medailisté (FOTO: Karel Jukl)

Velkou konkurenci tentokrát neměla mezi dívkami Kamila Steinová z našeho kroužku, která s 6,5 body obsadila celkově 5. místo a jasně zvítězila. Další dvě dívky skončily daleko za ní. Stříbrná Gabriela Vodičková z Říčan vybojovala 3,5 bodu a celkově dosáhla na 29. místo, bronz připadl Natálii Skolkové ze Stříbrné Skalice, která uhrála o půl bodu méně a obsadila 33. pozici.

Nejlepší dívky (FOTO: Karel Jukl)

V kategorii určené pro začínající hráče bez výkonnostních tříd byl bezkonkurenčně nejlepší už zmiňovaný Daniel Juhaňák z Unichess. Následovali jeho oddílový kolega Jakub Tesař, který s 5,5 body celkově dosáhl na 8. místo, a Mikuláš Němec z Říčan, jenž se se stejným bodovým ziskem umístil o dvě příčky dále.

Medailisté v kategorii pro hráče bez výkonnostních tříd (FOTO: Karel Jukl)

V letošní STAMAT lize, která je určena pro děti z našich kroužků, byl ještě po třetím turnaji ve vedení Jan Svoboda. V Choceradech se mu však nepodařilo jednobodový náskok udržet a díky dobrému závěrečnému výkonu ho nakonec předstihla Kamila Steinová. Bronzovou medaili si na krk pověsil Dalibor Křivánek. Kryštof Křížek, hlavní favorit a vítěz předchozích dvou ročníků, se letos zúčastnil pouze dvou ze čtyř konaných turnajů, a proto v celkovém součtu nemohl získat dostatek bodů, aby titul obhájil i podruhé.

Ve STAMAT lize 2016/2017 triumfovala Kamila Steinová před Janem Svobodou a Daliborem Křivánkem (FOTO: Karel Jukl).

Děkujeme dětem, rodičům a trenérům za jejich účast a těšíme se na shledanou na další z našich šachových akcí. S mnohými se jistě uvidíme na našem šachovém táboře, který proběhne v srpnu v Růžené.

Výsledky turnaje

Pořadí STAMAT ligy

Fotky z turnaje

autor: Patrik Pýcha

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

5 komentářů u „STAMAT liga má vítězku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..