Byly vydány propozice šachového tábora v Růžené (viz „ŠACHOVÝ TÁBOR“)

::: Seznam přihlášených účastníků je aktualizován k 16.7.20  :::
Hygienicko-protiepidemická opatření stanovená pro zajištění sezóny letní dětské rekreace 2020
(je doporučeno „čerstvé“ zdravotní potvrzení)

Kamila Steinová zazářila v Týnci

Týnec nad Sázavou dnes ráno přivítal na svém území 89 šachových nadějí, které se přijely zúčastnit 2. kola Regionální žákovské ligy. Na místě opět nechybělo ani několik zástupců naší šachové školy.

Turnaj A

V elitním šestnáctičlenném turnaji A od loňské sezony pravidelně bojuje Kryštof Křížek z kroužku při ZŠ Jiráskova. Tentokrát dokázal během čtyř kol vybojovat 2 body a skončil na 7. místě. Kryštofovi se zatím nedaří bodovat s hráči na úplné špičce a dosahovat na medailová umístění, ale vzhledem k jeho zlepšující se výkonnosti to určitě nebude dlouho trvat.

Turnaj B

O turnaj níž zazářila Kamila Steinová z kroužku při ZŠ Jiráskova. Po předešlém úspěchu v céčku se nejspíš neočekávalo, že hned zopakuje stejný výsledek i v béčku, ale opak se stal pravdou. Kamila podala výborný výkon a po 7 kolech měla na svém kontě 5,5 bodu, stejně jako vítěz. Horší pomocné hodnocení pro ni sice v celkovém pořadí znamenalo bramborovou příčku, avšak mezi dívkami jasně kralovala. Slušný příslib do budoucna znamenají také 3 body malého Míši Steina, jenž začíná po turnajích jezdit pravidelně teprve letos.

Medailisté a medailistky turnaje B

Medailisté a medailistky turnaje B (FOTO: Marie Filipová)

Turnaj C

V céčku se mohl radovat ze stříbrné medaile Honzík Svoboda z kroužku v Krhanicích. Do první desítky pronikli ještě bratři Křivánkovi z kroužku v Bystřici.

Regionální žákovská liga bude po dvoutýdenní pauze pokračovat turnajem v Ondřejově (15. října), pořádaným Šachovou školou STAMAT.

Výsledky

Fotky od Marie Filipové

autor: Patrik Pýcha

4 Responses to Kamila Steinová zazářila v Týnci

 • Anonymní napsal:

  Kdy bude článek na Spartaku?

 • Anonymní napsal:

  Turnaj jsem si užila, vše dobře probíhalo. Míša uhrál solidní výkon, se 3 body může být spokojen a to ještě hrál se zvýšenou teplotou!:) Já jsem hrála v béčku poprvé (když nepočítám tábor), stejně jako Míša. Byla jsem sice 4.,ale mohla jsem být 1., záleželo bohužel na pomocném hodnocení. Přesto mám ale diplom za dívky. Míša by chtěl hrát v céčku, chce sbírat diplomy.:)

 • Kamča napsal:

  To jsem psala já. 😀

 • Maťa napsal:

  Gratuluji Kamile, 5,5 bodu při první účasti v béčku je hodně dobrý výsledek! A Míša také zahrál dobře, takto se do céčka nepropadne 😉 . Systém RŽL je nastaven tak, aby nikdo v céčku pravidelně diplomy nesbíral, spíš aby i začátečníci měli šanci skončit na stupních vítězů. Míšu namotivujeme nějak jinak, je šikovný 🙂 .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..