Byly vydány propozice šachového tábora v Růžené (viz „ŠACHOVÝ TÁBOR“)

:::  Blíží se termín pro platbu za tábor – platba je pro nás potvrzení přihlášky, děkujeme! :::
::: Seznam přihlášených účastníků je aktualizován k 26.5.20  :::
:::  Zbývá ještě několik volných míst!  :::
Hygienicko-protiepidemická opatření stanovená pro zajištění sezóny letní dětské rekreace 2020
(je doporučeno „čerstvé“ zdravotní potvrzení)

Přerušení kroužků na školách
V souvislosti s opatřením vlády proti šíření nemoci COVID – 19 (uzavření všech ZŠ a SŠ) nebudou probíhat kroužky na školách. Kroužky budou obnoveny se zahájením školní výuky.

Letní šachový tábor – Růžená 2. – 9. 8. 2014

Patrik Pýcha

Rekreační středisko Růžená u Milevska se stalo od 2. do 9. srpna dějištěm šachového tábora, jehož pořadatelství měla na starost už druhým rokem Šachová škola STAMAT. Na místo dorazilo přes 60 účastníků.

První polovina dne byla vždy věnována šachovým turnajům a nejzkušenější šachoví talenti si během týdne vyslechli i několik přednášek. Odpoledne probíhala celotáborová hra. Jejím tématem byla „stavba železnic v českých zemích“. V nejrůznějších soutěžích získávaly děti peníze, za které večer mohly stavět vlakové tratě a spojovat jimi krajská města na mapě České republiky. Celodenní výlet byl letos podniknut do jedné z jihočeských metropolí, Tábora. Zde sklidilo jednoznačně největší úspěch strašidelné podzemí.  Program završilo páteční opékání buřtů u táborového ohně.

Taborak

Pokud se týká šachových turnajů, výsledky byly následující. V elitním áčku zvítězila podle očekávání Nela Pýchová, v turnajích B a C, které se hrály vzhledem ke kratšímu časovému tempu dvakrát, se radovali z výhry poprvé Jan Černý a Šimon Pěnkava, podruhé Tomáš Bláha a Ondřej Kočárek. V rapid turnaji byl nejúspěšnějším frekventantem Jakub Voříšek, v bleskovém Nela Pýchová.

Turnaj_A

Jménem šachové školy STAMAT bych chtěl všem poděkovat za výborně odvedenou práci. Věřím, že si všichni domů odvezli pěkné zážitky, nové šachové poznatky a budou se na náš tábor rádi vracet i v příštích letech.

Podrobnosti o týdnu v Růžené najdete na internetové adrese www.sachyvlasim.cz, kde si můžete jednak přečíst podrobný táborový deník, jednak prohlédnout spoustu fotografií nebo se podívat na několik videí.

To jsme my !

společná táborová fotka

Táborový deník
Šachové turnaje na táboře
Obrázky z tábora
Krátká videa z tábora

8 Responses to Letní šachový tábor – Růžená 2. – 9. 8. 2014

 • Zdravím Vás,
  přidala jsem hlas v hlasování o barvu trika. Jako většina jsem volila barvu „jiná“. Z nabízených by nebylo možné si vybrat. Osobně by se mi líbila tmavá magenta. Na společné fotografii by opravdu vypadala skvěle….
  Krásný den, Klára

 • Petr H. napsal:

  Dík za příspěvek! Přidal jsem barvu do možností a upravil hlasy. Pokud i další příznivci jiné barvy napíší o jakou barvu se jedná, samozřejmě ji také do nabídky přidám.

 • Patrik P. napsal:

  Mně by se líbila i růžová, ale obávám se, že tato barva u většiny podporu mít nebude. 😕

  Jinak jsem se chtěl, Petře, zeptat, co tě vedlo k tomu, abys vložil druhou fotku v šedé barvě? 😮 🙂

  • Petr napsal:

   Ta originální barevná byla příliš tmavá, takto mi to přišlo lepší.

 • Patrik P. napsal:

  Pokud se ještě týká barvy triček, pro žlutou bych radši nehlasoval. 😉 V létě tahle barva dost přitahuje hmyz.

 • Patrik Pýcha napsal:

  Za současné nabídky barev se mi jeví jednoznačně nejsympatičtější černá a potom purpurová, kterou navrhla paní Vavříková.

 • Patrik P. napsal:

  Shrnující zpráva o táboře byla publikována v internetové verzi Benešovského deníku: http://benesovsky.denik.cz/ostatni_region/soustredeni-sachistu-se-vydarilo-20140815.html

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..