Šachová škola STAMAT hledá nové lektory (viz „NAŠE KROUŽKY“).

> > >               Šachové kroužky na školách opět začínají ! (viz naše kroužky)               < < <

Letní šachový tábor – Růžená 2. – 9. 8. 2014

Patrik Pýcha

Rekreační středisko Růžená u Milevska se stalo od 2. do 9. srpna dějištěm šachového tábora, jehož pořadatelství měla na starost už druhým rokem Šachová škola STAMAT. Na místo dorazilo přes 60 účastníků.

První polovina dne byla vždy věnována šachovým turnajům a nejzkušenější šachoví talenti si během týdne vyslechli i několik přednášek. Odpoledne probíhala celotáborová hra. Jejím tématem byla „stavba železnic v českých zemích“. V nejrůznějších soutěžích získávaly děti peníze, za které večer mohly stavět vlakové tratě a spojovat jimi krajská města na mapě České republiky. Celodenní výlet byl letos podniknut do jedné z jihočeských metropolí, Tábora. Zde sklidilo jednoznačně největší úspěch strašidelné podzemí.  Program završilo páteční opékání buřtů u táborového ohně.

Taborak

Pokud se týká šachových turnajů, výsledky byly následující. V elitním áčku zvítězila podle očekávání Nela Pýchová, v turnajích B a C, které se hrály vzhledem ke kratšímu časovému tempu dvakrát, se radovali z výhry poprvé Jan Černý a Šimon Pěnkava, podruhé Tomáš Bláha a Ondřej Kočárek. V rapid turnaji byl nejúspěšnějším frekventantem Jakub Voříšek, v bleskovém Nela Pýchová.

Turnaj_A

Jménem šachové školy STAMAT bych chtěl všem poděkovat za výborně odvedenou práci. Věřím, že si všichni domů odvezli pěkné zážitky, nové šachové poznatky a budou se na náš tábor rádi vracet i v příštích letech.

Podrobnosti o týdnu v Růžené najdete na internetové adrese www.sachyvlasim.cz, kde si můžete jednak přečíst podrobný táborový deník, jednak prohlédnout spoustu fotografií nebo se podívat na několik videí.

To jsme my !

společná táborová fotka

Táborový deník
Šachové turnaje na táboře
Obrázky z tábora
Krátká videa z tábora

8 komentářů u Letní šachový tábor – Růžená 2. – 9. 8. 2014

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *