Dvě medaile z předvánoční RŽL

Regionální žákovská liga

Poslední kolo Regionální žákovské ligy v roce 2021 se konalo 18. prosince v Říčanech. Přihlásilo se přes 60 dětí, a tak se, na rozdíl od minulého kola, mohly opět hrát tři turnaje jako obvykle. Brzký dárek pod stromeček si nadělili Jáchym Slánský a Viktor Fanfrlík, kteří si domů odvezli medaile.

Poháry a medaile pořadatelé symbolicky rozmístili kolem stromečku (FOTO: Patrik Pýcha)

V čtyřkolovém turnaji A se poprvé podařilo Jáchymu Slánskému (TJ Spartak Vlašim) vybojovat 3 body, které jej vynesly na celkové 4. místo a bronzovou pozici mezi chlapci.  Jáchym si tak dal vánoční dárek v podobě jeho první medaile z žákovských soutěží. O jednu příčku dál se umístil Jakub Mlýnek (TJ Jawa Brodce), Míša Blahoš skončil s půlbodem patnáctý.

Míša Blahoš v tričku ŠŠ STAMAT (FOTO: Patrik Pýcha)

Viktor Fanfrlík je už sice pravidelným účastníkem turnaje elitní šestnáctky, tentokrát ho však rating poslal jen do béčka. Tam nicméně prokázal své kvality a vybojoval bronzovou medaili. Stejně jako dva další hráči sice ze sedmi partií získal 6 bodů, ovšem horší pomocné hodnocení mu přisoudilo až 3. místo. Do první desítky se dostali také Šimon Filip, Tonda Kastner (TJ Jawa Brodce) a jen těsně za jejími branami skončil Adam Handl.

Jáchym a Viktor se zaslouženými trofejemi (FOTO: Patrik Pýcha)

Série dětských turnajů se nyní ponoří do zimního spánku. Její další kolo by se mělo uskutečnit až 19. února. Zatím si můžete nastudovat, jak si děti stojí v průběžném absolutním pořadí a pořadí dle věkových kategorií.

Na závěr nezbývá než si popřát klidné Vánoce, bohatého Ježíška a šťastný vstup do roku 2022!

autor: Patrik Pýcha

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.