Žákovská liga v Jílovém a Týnci

Regionální žákovská liga

Přestože nad pořádáním hromadných akcí začaly znovu viset otazníky, Regionální žákovská liga zatím pokračuje mílovými kroky dál. Dětské turnaje se konaly tuto i předchozí sobotu – před týdnem v Jílovém u Prahy a dnes v Týnci nad Sázavou.

Další medaili vybojoval v Jílovém Míša Stein (TJ Spartak Vlašim), který patří k favoritům letošní série. Tentokrát to byl bronz. Méně se dařilo Kubovi Mlýnkovi (TJ Jawa Broce), vítězi předchozího turnaje, jenž dosáhl jen na 9. místo. Desítku nejlepších hráčů uzavřel Jáchym Slánský (TJ Spartak Vlašim). V elitní šestnáctce bojovali ještě dvanáctý Michal Blahoš a patnáctý Viktor Fanfrlík. Béčko si zahráli dva naši zástupci. Tonda Kastner (TJ Jawa Brodce) se dostal na 7. pozici, Šimon Filip se umístil na 10. příčce.

Derby mezi Míšou a Jáchymem skončilo remízou (FOTO: Petr Zeman)

Účast v Týnci už byla značně poznamenána současnou epidemiologickou situací, a tak si béčko a céčko zahrály jeden turnaj. V něm jsme ovšem stejně žádného zástupce neměli. V áčku dosáhl svého nejlepšího dosavadního výsledku Jáchym Slánský (TJ Spartak Vlašim), když se vyšplhal na 5. příčku. Oproti minulému turnaji si polepšil také Viktor Fanfrlík, který dosáhl na 10. místo. O jedno umístění za ním byl Adam Handl. Na silnou konkurenci bohužel nestačil Šimon Filip, jenž skončil na poslední pozici.

Uvidíme, zda bude moci Regionální žákovská liga pokračovat i 18. prosince, kdy by ji měli uspořádat šachisté z Říčan.

autor: Patrik Pýcha

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..