Dobré výsledky na chaotickém mistrovství

Zpráva o Mistrovství Čech mládeže

Od 23. do 30. října se v lyžařském areálu Herlíkovice u Vrchlabí konalo Mistrovství Čech mládeže. V doprovodu trenérů Petra Havelky a Patrika Pýchy tam vyrazili i Míša Stein a Kuba Mlýnek. Oba kluci dosáhli po vlažném začátku velmi dobrých výsledků.

Kuba, Petr a Míša ve Vrchlabí (FOTO: Patrik Pýcha)

Organizace turnaje se po mnoha letech zhostili noví pořadatelé, kteří svou úlohu příliš dobře nezvládli. Obzvlášť první den se místo konání propadlo do totálního chaosu. Hrací místnosti nebyly připravené, účastníci byli posíláni sem a tam a zdálo se, že ani samotní pořadatelé si nejsou jistí, kde má kdo hrát. Zbytek týdne už však proběhl celkem hladce.

Výhled z jedné z hracích místností (FOTO: Patrik Pýcha)

Kuba (TJ Jawa Brodce) ani Míša (TJ Spartak Vlašim) nepatřili ve svých věkových kategoriích k favoritům, ale u obou jsme doufali, že by si oproti svému nasazení mohli výrazně polepšit. To se jim nakonec, i přes pomalejší začátek, podařilo. Obzvlášť Kuba se mezi chlapci do 12 let vzepjal k mohutnému finiši, když si připsal vítězství ve čtyřech závěrečných partiích. S 6 body dosáhl na 16. místo, což je skvělý výsledek. I Míša, který bojoval s chlapci do 14 let, hrál lépe až v druhé části týdne. Dobrý závěr jej dostal k 5 bodům a 24. příčce. Míša hraje solidní šachy, ale potřeboval by trénovat a hrát více vážných partií, aby se vyvaroval některých zbytečných chyb.

Bohatý byl i nešachový program. Díky Petrovi a jeho autu bylo možné podniknout několik výletů – vyšplhat na vrch Žalý, absolvovat Lufťákovu stezku kolem Benecka, vydovádět se v bazénu nebo si dopřát něco sladkého v cukrárně ve Vrchlabí. Míša s Kubou si také zahráli simultánku proti Standovi Stárkovi, ale bodovat se jim s ním nepodařilo. Večery jsme si krátili hraním různých her v útulné kuchyňce našeho penzionu. Kluci si nejvíce oblíbili vylepšený Záchod, ze kterého Petr dokonce pořídil krátké video.

Zámek a park ve Vrchlabí (FOTO: Patrik Pýcha)

Rozhledna Žalý (FOTO: Patrik Pýcha)

V posteli nad Beneckem (FOTO: Patrik Pýcha)

Podzimní barvy (FOTO: Patrik Pýcha)

I přes občasný zmatek si čtveřice podzimní týden v Krkonoších užila a vrátila se domů s dobrými výsledky. Podrobnější povídání o uplynulém turnaji si můžete přečíst na webu vlašimských šachistů. Doufejme, že až se šachový svět dá znovu více do pohybu, sejdeme se na některém budoucím mistrovství opět ve větším počtu než letos.

Výsledky na chess-results
Informace na webu ŠSČR
Fotky od Patrika Pýchy
Článek na vlašimském webu

autor článku: Patrik Pýcha

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..