Online liga

Zpráva o online turnajích

Ani nový rok zatím nepřinesl potřebné zlepšení situace, aby se znovu mohly rozeběhnout klasické turnaje. Hraní královské hry v internetovém prostředí se však stále šachistům neomrzelo, a tak se potkávají alespoň prostřednictvím obrazovek počítačů nebo chytrých telefonů. Svou druhou sérii už má za sebou Online liga Domečku Vlašim, které se zúčastnilo několik dětí z kroužků Šachové školy STAMAT a na jejíž organizaci se podíleli Lukáš Filip a Petr Havelka.

I za účast v online turnajích byly děti odměněny (FOTO: ŠK Pravonín)

Děti se mohly zúčastnit celkem osmi turnajů, přičemž do celkového pořadí bylo započítáno pět nejlepších výsledků, podobně jako v případě Regionální žákovské ligy. Vítězem celé série se stal Míša Stein, na kterého nestačili ani o několik let starší soupeři. Na internetových kolbištích bojovali také Kamča Steinová, Tomáš Syrový, Ondra Hrabě, Pavel Matoušek, Adam Handl, David Schröpfer, Šimon Hradecký, Michal Blahoš, Lukáš Syrový, Jáchym Slánský, Pepi Dudková, Šimon Filip a David Matoušek.

Profil pořadatelů na šachové platformě chess.com

Vzhledem k velkému zájmu dětí o účasti na online turnajích se organizátoři rozhodli uspořádat i třetí sérii. První turnaj by se měl uskutečnit 13. března od 9 hodin.

Celkové výsledky druhé série

autor: Patrik Pýcha

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..