= = =   Aktuální hygienická situace neumožňuje zahájit kroužky na školách.   = = =

= = =   O případné změně budeme informovat.   = = =

Úspěchy v sezoně 2019/2020

Článek Kamči Steinové

Máme tu opět letní prázdniny. Kdo pravidelně čte web Šachové školy STAMAT, ví, že v tomto období sepisuji za určitou sezonu všechny úspěchy stamaťáků a odchovanců ze STAMATu, kteří se rok od roku čím dál více na turnajích prosazují. Pohodlně se usaďte do křesla a přečtěte si následující řádky.

ZÁŘÍ 2019

Míša Stein, Martin Le, Pepi Dudková, Honza Svoboda, Kamča Steinová, Dalibor Křivánek a Jáchym Slánský si užili víkend plný šachových přednášek na Soustředění talentů Středočeského kraje v Jizbici. Na RŽL v Sedlčanech se podařilo zvítězit Martinovi Le v turnaji A, Honza Svoboda bral bronz. Míša Blahoš pak vybojoval třetí místo v turnaji C.

Přednáška Ondry Matějovského na soustředění talentů v Jizbici (FOTO: Petr Havelka)

ŘÍJEN 2019

Pepi Dudková si z RŽL v Pravoníně odnesla zlatou medaili mezi děvčaty ve skupině A. Ondra Hrabě získal stříbro v turnaji B.

Pepi Dudková (vpravo) s cenami za první místo (FOTO: ŠK Pravonín)

LISTOPAD 2019

Míša Stein, Kryštof Křížek, Pepi Dudková, Kamča Steinová, Dalibor Křivánek, Jáchym Slánský, Honza Svoboda a Martin Le si zahráli Mistrovství Čech v Příchovicích u Kořenova, kde Pepi Dudková vybojovala třetí místo v kategorii dívek do 12 let! Kryštof Křížek pak skončil v kategorii chlapců do 16 let na páté příčce a postoupil na Mistrovství České republiky! Martin Le obsadil na RŽL v Jílovém u Prahy třetí pozici v turnaji A, Adam Jiřík zvítězil ve skupině B, kde ho doplnil ještě Filip Bláha, který si na krk pověsil bronzovou medaili. Na Přeboru škol v Benešově pomohl Tonda Kastner svému týmu ZŠ Týnec nad Sázavou k třetímu místu v kategorii prvního stupně základní školy. Patricie Fuxová se mohla s družstvem Gymnázia Benešov radovat z první příčky v kategorii středních škol. Na RŽL v Dolních Kralovicích se Míša Stein vyhoupl ve skupině A na druhou pozici, Dalibor Křivánek ovládl turnaj B a Míša Blahoš byl druhý v turnaji C.

Pepi Dudková na Mistrovství Čech (FOTO: Patrik Pýcha)

PROSINEC 2019

Martin Le skončil první v turnaji A na RŽL v Říčanech, Pepi Dudková pak ve stejné skupině obsadila druhé místo mezi děvčaty. Míša Blahoš se na Silvestrovském turnaji v Pravoníně umístil na třetí příčce v turnaji D.

Martin Le (vpravo) s pohárem za první místo v turnaji A (FOTO: ŠK Pravonín)

LEDEN 2020

Na vyhlášení Sportovce roku převzali Kryštof Křížek, Míša Stein a Kamča Steinová se zbytkem vlašimského týmu ocenění za třetí místo na Mistrovství České republiky v rapidu. Kamča Steinová, Dalibor Křivánek, Filip Bláha, Jáchym Slánský, Adam Handl, Adam Jiřík, Vojta Černý, Míša Blahoš a Šimon Filip získali bronz z Krajského přeboru družstev. Míša Stein a Kryštof Křížek si zahráli za Vlašim, která celé soutěži dominovala. Na 21. turnaji ŠŠ STAMAT si ze stamaťáků nejlépe vedl Míša Stein, který vybojoval druhé místo, hned za ním byl Adam Jiřík na třetí příčce. Viktor Fanfrlík bral stříbro v kategorii dětí bez ELA.

Adam Jiřík (FOTO: Patrik Pýcha)

ÚNOR 2020

Martin Le získal zlatou medaili ve skupině A na RŽL ve Stříbrné Skalici a Kuba Mlýnek se vyšvihl na první pozici v turnaji B. Z RŽL v Čerčanech si první místo v turnaji A odvezl opět Martin Le. Míša Stein se umístil ve stejné skupině na třetím místě, následovaný Adamem Jiříkem. Eliška Helebrandová skončila třetí mezi dívkami v turnaji B a Anička Šperková kralovala ve skupině C též v kategorii děvčat.

Eliška Helebrandová (vpravo), FOTO: Patrik Pýcha

BŘEZEN 2020

Pepi Dudková a Kryštof Křížek se probojovali na Mistrovství České republiky v Koutech nad Desnou.

Kryštof Křížek (FOTO: Patrik Pýcha)

DUBEN A KVĚTEN 2020

Vzhledem k opatřením, která vyhlásila naše vláda kvůli koronaviru, se nemohly hrát šachové turnaje. Petr Havelka proto uspořádal deset online šachových turnajů. Zde máte tabulku, kde se můžete kouknout na jednotlivé vítěze:

10.   turnaj Míša Stein Kamča Steinová Honza Svoboda

V době karantény se odehrálo několik online šachových turnajů. Jedním z nejvýznamnějších bylo Mistrovství Evropy. V kategorii 1000-1400 ELO si přišlo zahrát neuvěřitelných 1500 lidí. Míša Stein skončil okolo 600. místa s 4 body, Pepi Dudková se pohybovala kolem 300. místa s 4,5 body a Kamča Steinová se umístila s 5 body na 222. příčce, což znamenalo postup do finále, kam se kvalifikovalo 250 nejlepších dospělých a dětí. Kamča ve finále vytěžila 4,5 bodu a vyšvihla se na 84. pozici, takže se probojovala do další skupiny, kam smělo pouze 100 nejlepších hráčů. V kategorii 1500-1700 pak Kamča třikrát vyhrála a jednou remizovala. Postup do finále jí utekl jen o půl bodu. Pokud jste náhodou hráli na Mistrovství Evropy také, pochlubte se svým výsledkem v komentářích. Ráda bych vás v článku zmínila, ale na Chess.com, kde se Mistrovství Evropy konalo, jsou přezdívky, a někteří nemají na svém profilu uvedené jméno.

ČERVEN 2020

Tým Vlašimi, kde hrál i Kryštof Křížek, obsadil v Extralize mládeže pěknou pátou pozici. Na RŽL v Týnci nad Sázavou v turnaji B zvítězila v celkovém pořadí Pepi Dudková a Ondra Hrabě si vysloužil stříbro. Ve skupině C se nejvíce dařilo Viktoru Fanfrlíkovi, který turnaj vyhrál. Pavel Matoušek se vyhoupl ve stejném turnaji na třetí místo. Martin Le se radoval v turnaji A z vítězství na RŽL v Sázavě, Pepi Dudková kralovala mezi dívkami a Pavel Matoušek bral bronz v turnaji C. Protože se jednalo o závěrečné kolo v sezoně 2019/2020, byl vyhlášen celkový vítěz RŽL, kterým se stal Martin Le, a vítězové jednotlivých kategorií. Kategorii do 12 let vyhrál Míša Stein, Pepi Dudková vybojovala v kategorii do 14 let stříbro mezi děvčaty a Martin Le ovládl kategorii do 16 let.

Petr Havelka předává putovní pohár Martinu Le (FOTO: ŠK Pravonín)

A jsme u konce. Myslím, že letošní sezona se opět povedla. Chtěla bych poděkovat všem, kteří se podíleli na řízení turnajů a vedení šachových kroužků. Také chci vyzdvihnout šachové streamy a videolekce od Fandy Helebranda a Robina Hrdiny, na které jsem se v době karantény ráda dívala.

Přeji vám, aby byla pro vás následující sezona úspěšná nejen po šachové stránce.

Autorka článku: Kamča Steinová