= = =   Aktuální hygienická situace neumožňuje zahájit kroužky na školách.   = = =

= = =   O případné změně budeme informovat.   = = =

RŽL se dala znovu do pohybu

Shrnutí výsledků

Vytížené šachové servery budou moci konečně vydechnout, po několika týdnech se totiž znovu rozjíždějí klasické turnaje. Včera se v Týnci nad Sázavou uskutečnilo 8. kolo Regionální žákovské ligy 2019/2020. Vzhledem k doznívající epidemii byla účast skromnější, přesto na turnaj dorazilo 65 mladých nadějí.

V elitní šestnáctce poměřili síly se silnými soupeři Jakub Mlýnek (TJ Jawa Brodce), Jáchym Slánský a Dalibor Křivánek. V turnaji nepatřili k favoritům a nikomu z nich se tentokrát nepodařilo předčit papírová očekávání. Jáchym obsadil 13. příčku a Kuba s Daliborem se museli spokojit s umístěním na chvostu výsledkového pole. Hraní delších partií se zápisem se ovšem klukům jistě v budoucnu vyplatí.

Jáchym Slánský (archivní fotka Patrika Pýchy)

Turnaj B ovládla Josefína Dudková (TJ Jawa Brodce), která za sebou nechala své nejbližší pronásledovatele o 1,5 bodu. Zajímavostí je, že v béčku tentokrát dominovaly dívky, které obsadily první tři místa celkového pořadí. Dívky také zvítězily ve všech třech turnajích. I díky tomu se mohl radovat ze stříbrné medaile odchovanec Šachové školy STAMAT Ondřej Hrabě (TJ Spartak Vlašim), který sice skončil celkově až pátý, avšak druhý mezi chlapci. Do první desítky pronikli ještě Michal Blahoš a Šimon Filip. V turnaji dále soutěžili Antonín Kastner, Adam Handl a David Matoušek.

V céčku vystoupal na stupně vítězů Viktor Fanfrlík. Celkově se dostal na 2. místo, z chlapců byl však nejlepší. Cenný kov získal také Pavel Matoušek, který skončil celkově čtvrtý a třetí mezi chlapci. První desítky dosáhl ještě Alexander Lobiv. Turnaje se dále zúčastnil Matyáš Křivánek.

Viktor Fanfrlík (archivní fotka Karla Jukla)

Podrobné výsledky všech turnajů najdete jako obvykle na chess-results. Celkového vítěze letošní série dětských turnajů budeme znát už další týden, kdy proběhne v Sázavě závěrečné kolo. Dozvíme se také, které děti si vybojovaly postup do finále Krajského přeboru.