Byly vydány propozice šachového tábora v Růžené (viz „ŠACHOVÝ TÁBOR“)

:::  Blíží se termín pro platbu za tábor – platba je pro nás potvrzení přihlášky, děkujeme! :::
::: Seznam přihlášených účastníků je aktualizován k 26.5.20  :::
:::  Zbývá ještě několik volných míst!  :::
Hygienicko-protiepidemická opatření stanovená pro zajištění sezóny letní dětské rekreace 2020
(je doporučeno „čerstvé“ zdravotní potvrzení)

Přerušení kroužků na školách
V souvislosti s opatřením vlády proti šíření nemoci COVID – 19 (uzavření všech ZŠ a SŠ) nebudou probíhat kroužky na školách. Kroužky budou obnoveny se zahájením školní výuky.

Největší české naděje míří do Jeseníků

Úvodní zpráva

Hotel Dlouhé Stráně v Koutech nad Desnou se na týden stane dějištěm Mistrovství České republiky mládeže. Mladé naděje ze všech koutů naší země budou od 7. do 14. března bojovat v několika věkových kategoriích o tituly mistra republiky a postupy na mezinárodní šampionáty. Mezi nimi se představí také Kryštof Křížek, nejúspěšnější odchovanec Šachové školy STAMAT, a Pepi Dudková, která navštěvuje jeden z našich kroužků.

Hotel Dlouhé Stráně (FOTO: Patrik Pýcha)

Kryštof Křížek tentokrát nepotřeboval divokou kartu, aby se vrcholné akce mohl zúčastnit. Právo účasti v kategorii chlapců do 16 let si vybojoval na podzim, kdy se mu v napínavém závěru Mistrovství Čech mládeže podařilo proniknout na postupovou příčku. V Koutech bude čelit silné konkurenci, ale pokud se mu bude dařit, může zabojovat i o přední místa. Kryštof reprezentuje oddíl TJ Spartak Vlašim.

Kryštof Křížek během zápasu v Extralize mládeže (FOTO: Patrik Pýcha)

Dívky sice mohou startovat v celorepublikovém finále automaticky, ale Pepi Dudková se tam rozhodně neocitla náhodou. Na podzimním Mistrovství Čech mládeže vybojovala mezi dívkami do 12 let bronz a na medailový úspěch bude chtít navázat i v Jeseníkách. Ve startovní listině jí dokonce patří první příčka, i když u mladších dětí je potřeba hodnotit papírové předpoklady opatrně. Pepi reprezentuje oddíl TJ Jawa Brodce.

Pepi Dudková u partie během Mistrovství Čech mládeže (FOTO: Patrik Pýcha)

Kryštof i Pepi budou na místě součástí menší výpravy vlašimských šachistů a doprovázet je budou trenéři Ondra Matějovský a Patrik Pýcha. Loňské mistrovství si fanoušci mohou připomenout prostřednictvím podrobného povídání na vlašimském webu. Držte palce!

Startovní listiny

Informace na webu ŠSČR

autor: Patrik Pýcha

2 Responses to Největší české naděje míří do Jeseníků

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..