= = =   Aktuální hygienická situace neumožňuje zahájit kroužky na školách.   = = =

= = =   O případné změně budeme informovat.   = = =

RŽL má za sebou už šest kol

Shrnutí výsledků

Série dětských turnajů, která rozhodne o tom, kdo si v červnu zahraje krajské finále, pokročila zase o krok dále. Za šestým turnajem letošní Regionální žákovské ligy vyrazilo 66 dětí 8. února do Stříbrné Skalice. Skvělý výkon tam předvedl Dung Ahn Le, odchovanec Šachové školy STAMAT, který nyní reprezentuje říčanský oddíl. V elitní šestnáctce ho od celkového vítězství dělilo jen horší pomocné hodnocení, z chlapců byl nejlepší.

Medailisté a medailistky turnaje A (FOTO: ŠK Pravonín)

V turnaji A bojovaly i další naše naděje. V čtyřkolovém klání delších partií se zápisem se ke stupňům vítězů nejblíže přiblížil Míša Stein (TJ Spartak Vlašim), který s 2 body dosáhl na celkovou 6. příčku. V těsném závěsu za ním se umístil Ondra Hrabě (TJ Spartak Vlašim).  Také na padesát procent a na 11. místo se dostal stále se zlepšující Jáchym Slánský. Bod ukořistil Dalibor Křivánek, kterému byla přisouzena 13. pozice.

Dalibor a Matyáš Křivánkovi (FOTO: Patrik Pýcha)

V sedmikolovém a svižnějším béčku dominoval Kuba Mlýnek (TJ Jawa Broce), který si jako jediný připsal na své konto 6 bodů a zaslouženě zvítězil. Kuba už má zkušenosti i z elitní šestnáctky a příště se do ní opět podívá. Na dosah měl stupně vítězů také Adam Handl, jenž získal 5 bodů a musel se spokojit s nepopulární bramborou. V turnaji B si zahrál ještě Matyáš Křivánek. Urval 3 body a skončil na 18. místě.

Nejlepší tři hráči turnaje B (FOTO: ŠK Pravonín)

V turnaji C sbíral zkušenosti Tony Le, který vybojoval 3 body a dostal se na 13. místo.

Podrobné výsledky všech turnajů najdete na chess-results. Další kolo Regionální žákovské ligy se uskuteční 22. února v Čerčanech a bude ho pořádat Šachová škola STAMAT.