= = =   Šachový tábor Růžená 2021 – propozice a stav přihlášek k 24.3.2021  = = =

= = =  Aktuální hygienická situace neumožňuje zahájit kroužky na školách.   = = =

= = =   O případné změně budeme informovat.   = = =

Dvacátý první turnaj

Zpráva pro regionální tisk

Stejně jako v minulých letech dostaly děti z našeho regionu možnost strávit pololetní prázdniny boji za šachovnicí, Šachová škola STAMAT totiž uspořádala 31. ledna svůj dvacátý první turnaj. Po jeho skončení navíc měli děti i rodiče možnost zahrát si tradiční simultánku. Akce se uskutečnila v prostorách jídelny ZŠ Dukelská v Benešově a zúčastnilo se jí 65 mladých nadějí.

Momentka z turnaje (FOTO: Patrik Pýcha)

V turnaji dominoval Jáchym Hrbek, následovaný Michaelem Steinem a Adamem Jiříkem. Nejlepší dívkou se stala Johana Hrbková. Stříbro vybojovala Ester Dolanská a bronz získala Emma Aneta Hromadová. V kategorii určené pro začínající hráče bez výkonnostních tříd se radoval z vítězství Matěj Mazánek. Za ním skončili Viktor Fanfrlík a Bao Gia Quoc Vu.

Po vyhlášení výsledků, z něhož si každý odnesl drobnou cenu, proběhla simultánka s Nelou Pýchovou, úspěšnou vlašimskou reprezentantkou se zkušenostmi z mezinárodních turnajů, a Kryštofem Křížkem, nejlepším odchovancem Šachové školy STAMAT. Proti nim zasedlo 20 odvážlivců. Oba favorité museli kvůli časové tísni před několika soupeři sklonit krále, přesto uhájili vítězství 12:8.

Simultánka s Nelou Pýchovou a Kryštofem Křížkem (FOTO: Patrik Pýcha)

Jménem Šachové školy STAMAT děkuji všem dětem a rodičům za jejich účast. Budeme se těšit na shledanou na některé z našich dalších akcí.

Výsledky

Simultánka

Průběžné pořadí STAMAT ligy

Fotky

autor: Patrik Pýcha

2 komentáře(ů) pro: Dvacátý první turnaj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..