= = =   Šachový tábor Růžená 2021 – propozice a stav přihlášek k 6.5.2021  = = =

= =  Aktuální info – letní tábory budou, při nástupu na tábor se dítě prokáže negativním testem.   = =

= = =   Školní kroužky se do konce školního roku už neotevřou.   = = =

Děti vyrazily vstříc nové sezoně

Shrnutí výsledků

S novou sezonou se opět rozbíhá Regionální žákovská liga. Ze série dětských turnajů na jaře vzejdou přeborníci příslušných věkových kategorií a postupující na Krajský přebor mládeže. Jak už se stalo tradicí, k prvním soubojům se děti sešly 28. září v Sedlčanech. Členové kroužků Šachové školy STAMAT ani její odchovanci, kteří nyní reprezentují různé oddíly v regionu, mezi účastníky samozřejmě nechyběli.

V elitní šestnáctce, která hraje delším tempem se zápisem, se z vítězství radoval Dung Anh Le. Jako jediný vytěžil ze čtyř partií 3,5 bodu. Cenný kov domů přivezl také Honza Svoboda, mezi chlapci dosáhl na bronzovou medaili. Áčko si zahráli ještě Míša Stein, Ondra Hrabě a Kuba Mlýnek.

Dung Ahn Le (FOTO: Nela Pýchová, šachový tábor Růžená 2019)

V béčku se dokázal nejvýš dostat Lukáš Machyán, který za sedm kol posbíral 4 body a dostal se na 13. příčku. Těsně za ním skončil s půlbodovým odstupem Adam Jiřík. Turnaje se dále zúčastnili Adam Handl a Filip Bláha.

Medaile zacinkala také v turnaji C, kde 5,5 bodu vybojoval a na bronzovou pozici dosáhl Michal Blahoš. Blízko stupňů vítězů se ocitl rovněž Šimon Filip, který se dostal na 5. místo. Našimi dalšími reprezentanty byli ještě Alexander Lobiv, Antonín Kastner a Jiří Vaněk.

Michal Blahoš (FOTO: Karel Jukl, šachový tábor Růžená 2019)

Podrobné výsledky všech turnajů najdete na chess-results. Příští kolo Regionální žákovské ligy 2019/2020 se uskuteční 19. října a hostit ho bude Pravonín.

autor zprávy: Patrik Pýcha

2 komentáře(ů) pro: Děti vyrazily vstříc nové sezoně

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..