Šachová škola STAMAT hledá nové lektory (viz „NAŠE KROUŽKY“).
ŠŠ STAMAT bude 23. listopadu pořádat v D. Kralovicích 4. kolo RŽL (viz „Naše akce“)

Úspěchy stamaťáků v sezoně 2018/2019

Připadá mi to jako hrozně krátká chvíle, kdy jsem shrnula všechny úspěchy Šachové školy STAMAT v sezoně 2017/2018. V článku jsem psala, že to byla naše nejúspěšnější sezona od založení STAMATu, tedy od roku 2012. V té době jsem ale nevěděla, jak výbornou šachovou sezonu zažijí stamaťáci v letošní sezoně.

ZÁŘÍ 2018

Kryštof Křížek zvítězil v turnaji A na prvním kole žákovské ligy v Sedlčanech, Míša Stein obsadil druhé místo v turnaji A, Martin Le skončil na třetím místě v turnaji A a Kamča Steinová dosáhla v turnaji A na třetí místo mezi děvčaty.

ŘÍJEN 2018

Kryštof Křížek obdržel na RŽL v Pravoníně medaili za druhé místo v turnaji A, Kamča Steinová pak brala stříbro mezi dívkami. Ondra Hrabě vybojoval třetí místo v turnaji B.

LISTOPAD 2018

Kryštof Křížek se vyšplhal na 10. místo na Mistrovství Čech mládeže v kategorii HD16, Honza Svoboda se probojoval na 30. pozici v kategorii HD12.

Míša Stein se vyšplhal na Mistrovství Čech do 10 let na 5. příčku a postoupil na Mistrovství České republiky!

Míša Stein slaví postup na MČR

Kryštof Křížek získal na RŽL v Čerčanech stříbrnou medaili ve skupině A. Kamča Steinová se stala první dívkou v turnaji B, Kuba Mlýnek bral bronz ve stejném turnaji jako Kamča a Adam Handl byl první v turnaji C.

Družstvo ZŠ Jiráskova Benešov, kde ze stamaťáků hráli i Míša Stein a Kuba Mlýnek, se radovalo z druhého místa na okresním přeboru škol.

Stříbrný tým ZŠ Jiráskova Benešov

Z RŽL ve Stříbrné Skalici si Kryštof Křížek odvezl stříbrnou medaili ve skupině A, Kamča Steinová skončila druhá mezi dívkami. Kuba Mlýnek obsadil třetí pozici v turnaji B.

PROSINEC 2018

Honza Svoboda ukořistil na RŽL v Říčanech druhé místo mezi chlapci v turnaji A, Kamča Steinová brala stříbro v kategorii dívek. Pepi Dudková se umístila na druhé příčce mezi dívkami v turnaji B, Dalibor Křivánek pak získal stříbrnou medaili mezi chlapci. Následoval ho Kuba Mlýnek na třetím místě.

Kryštof Křížek si zahrál MČR v bleskovce, kde si připsal 61 elo bodů na svůj rating.

Honza Svoboda zazářil na Memoriálu Vojtěcha Boříka, kde hrál výkonem 1748. Kryštof Křížek se stal vítězem skupiny C na Memoriálu Stanislava Vojty. Honza Svoboda se vypravil na OPEN Jeskyňka. Kryštof Křížek vyhrál Silvestrovský turnaj v Pravoníně.

LEDEN 2019

Kryštofu Křížkovi se povedlo vyhrát turnaj A na RŽL v Jílovém u Prahy, Pepi Dudková skončila první v kategorii děvčat. Kamča Steinová vybojovala druhou příčku mezi dívkami ve skupině B. Lukáš Machyán zvítězil v turnaji C, Honza Bohuňovský se umístil hned za ním, tedy na druhém místě.

Kamča Steinová, Míša Stein, Filip Bláha, Dalibor Křivánek, Jáchym Slánský a Adam Handl byli třetí na Krajském přeboru družstev mládeže (článek o první části krajského přeboru je zde).

Bronzoví stamaťáci

ÚNOR 2019

Míša Stein ovládl 18. otevřený turnaj Šachové školy STAMAT. Patricie Fuxová dosáhla na druhé místo mezi děvčaty a Zdeňka Dufková brala bronz v kategorii dívek.

Kryštof Křížek obsadil na RŽL v Týnci třetí pozici v turnaji A, Pepi Dudková vybojovala stříbro mezi dívkami. Kamča Steinová si připsala vítězství mezi dívkami v turnaji B a Lukáš Machyán si vysloužil třetí místo ve skupině C.

BŘEZEN 2019

Kryštof Křížek získal na RŽL ve Velkých Popovicích stříbro v turnaji A, Ondra Hrabě bral druhé místo ve skupině B a první místo v turnaji C vybojoval Šimon Filip. Kuba Mlýnek si zahrál Rodinné dvojice v Pravoníně.

V Koutech nad Desnou probíhalo Mistrovství České republiky mládeže, kterého se zúčastnili Míša Stein, Kryštof Křížek, Kamča Steinová a Pepi Dudková. Pěkného výsledku dosáhla Pepi Dudková, která skončila na 6. místě v kategorii dívek do 12 let. Za zmínku stojí i solidní 10. příčka Kryštofa Křížka v kategorii chlapců do 16 let.

Turnaj A na RŽL v Sázavě vyhrál Kryštof Křížek, Kamča Steinová byla oceněna jako druhé nejlepší děvče a Pepi Dudková se stala třetí nejlepší dívkou. V celkovém pořadí RŽL podle kategorií si v HD10 první místo zasloužil Kuba Mlýnek. V HD12 obsadil Míša Stein druhé místo a Pepi Dudková si odnesla zlatou medaili mezi dívkami. V HD14 zvítězil Dung Anh Le před Honzou Svobodou. V HD16 se na první pozici probojoval Kryštof Křížek a Kamča Steinová skončila druhá v dívkách. Kryštof Křížek zároveň zvítězil v celkovém pořadí RŽL.

DUBEN 2019

Míša si odvezl první místo z turnaje „O pohár mistra Jana.“

Pepi Dudková se stala krajskou přebornicí do 12 let v rapidu. Pěkné je také 4. místo Kuby Mlýnka v kategorii HD10.

Krajská přebornice Pepi Dudková

KVĚTEN 2019

Kamča Steinová dostala finanční cenu na Memoriálu Františka Říhy za nejlepší juniorku.

V 19. turnaji Šachové školy STAMAT prvenství dobyl Míša Stein. Za ním se umístila nejlepší dívka, Kamča Steinová. Na třetí místo mezi chlapci se vyhoupl Ondra Hrabě a druhou příčku mezi dívkami si zasloužila Patricie Fuxová.

Družstvo Vlašimi, ve kterém si zahráli i Kryštof Křížek, Míša Stein a Kamča Steinová, získalo bronzové medaile na Mistrovství České republiky družstev starších žáků v rapid šachu!

Bronzoví medailisté z MČR družstev

ČERVEN 2019

Petr Havelka, Míša Stein a Kamča Steinová se v simultánce utkali proti 25. nejlepšímu hráči světa, Pentalu Harikrischnovi.

Míša Stein zvítězil ve 20. STAMAT turnaji. Za ním skončila nejlepší dívka, Kamča Steinová. Filip Bláha obsadil třetí místo v chlapcích. Druhé místo mezi dívkami brala Patricie Fuxová a třetí z dívek byla Zdeňka Dufková.

Míša Stein, Kamča Steinová, Dalibor Křivánek, Jáchym Slánský, Kuba Mlýnek, Dung Anh Le a Honza Svoboda postoupili z Krajského přeboru mládeže na Mistrovství Čech!

V Krajském přeboru stamaťáci zazářili

Stamaťáci dosáhli velice pěkných šachových úspěchů. Děti se od minulého roku zlepšily. Chtěla bych poděkovat Ondrovi Matějovskému (Maťovi) a dalším trenérům STAMATích kroužků za předání nových vědomostní a za jejich trpělivost. Dále pak děkuji Petrovi Havelkovi, bez kterého by žádný turnaj neproběhl hladce.

Přeji všem stamaťákům i nestamaťákům hezké prázdniny a hodně štěstí v další sezoně! 🙂

Autorka článku: Kamča Steinová