Šachová škola STAMAT hledá nové lektory (viz „NAŠE KROUŽKY“).
Byly vydány propozice šachového tábora v Růžené (viz „ŠACHOVÝ TÁBOR“)

::::::  Zveřejněn byl také seznam přihlášených účastníků.  ::::::  Zbývá ještě několik volných míst!  ::::::

Výborné vystoupení stamaťáků na Krajském přeboru mládeže

Od soboty 22. 6. 2019 do neděle 23. 6. 2019 se v Mělníku uskutečnil Krajský přebor mládeže. V kategoriích HD12, HD14 a HD16 se hrálo na 7 kol tempem 2×40 minut s přídavkem 20 sekund za každý provedený tah. Děti z kategorie HD10 si zahrály 9 kol tempem 2×45 minut bez přídavku. Ze Šachové školy STAMAT se na Krajský přebor probojovali Kuba Mlýnek, Lukáš  Machyán, Míša Stein, Jáchym Slánský, Dalibor Křivánek, Dung Anh Le, Honza Svoboda a já (Kamča Steinová).

KATEGORIE HD10

Ve skupině nejmladších šachistů bojovali Kuba Mlýnek a Lukáš Machyán. Kuba obsadil 5. místo s 6 body. V prvních dvou kolech si poradil s Vladyslavem Stefanivem a Tiborem Hřebíčkem. Pak ale prohrál s Kryštofem Tichým a Katkou Kammovou. V pátém kole vyhrál nad Vojtou Přibylem. Druhý den se mu dařilo o něco lépe, zaznamenal dvě výhry proti Tondovi Mezerovi a Martě Beranové. Dvě plichty uhrál s Danem Zemanem a Brunem Topenčíkem. Kuba si tímto skvělým výsledkem zajistil postup na Mistrovství Čech.

Kuba Mlýnek (FOTO: Petr Havelka)

Lukáš skončil na 11. příčce s 5 body. První den zvítězil nad Kamilem Kupčíkem a Zdeňkem Lukou, naopak musel sklonit svého krále před Martou Beranovou, Katkou Kammovou a Tondou Mezerou. Následující den si Lukáš připsal tři výhry s Míšou Všetečkou, Vojtou Přibylem a Tomášem Zemanem.  Jako poražený odcházel od partie s Mikulášem Němcem. Co jsem zaslechla, první den Lukáš moc dobře nehrál. Přehlížel figury a nechával si dávat jednoduché maty. Druhý den se však vzchopil a hrál mnohem lépe. Lukáš se sice na Mistrovství Čech nedostal, ale příští rok to na ten postup vidím. 🙂

Lukáš Machyán (FOTO: Petr Havelka)

KATEGORIE HD12

V této kategorii se představili Míša Stein, Dalibor Křivánek a Jáchym Slánský. Míša získal 6 bodů a dosáhl na 2. pozici. Porazil Viktora Mecu, Verču Myškovou, Patrika Kohma, Davida Oceláka, Adama Mrázka a Matěje Procházku. Míša prohrál jen s Pepou Bartákem. V koncovce zbyli Míšovi tři pěšci a soupeři pět. Pepa uplatnil svoji materiální převahu a s přehledem vyhrál. Míša se nemusel vůbec bát, že nepostoupí na MČ, protože si právo účasti na tento prestižní turnaj zajistil předem tím, že si zahrál na Mistrovství České republiky. Pokud se na MČR dostanete, máte automatický postup na MČ.

Míša Stein (FOTO: Petr Havelka)

Dalibor byl 6. s 5 body. Vyhrál s Patrikem Kosem, Viktorem Mecou, Jirkou Matouškem a Adamem Gottem. Remizoval s Šárkou Engelthalerovou a Filipem Hrubým a prohrál proti Tomáši Sedmihradskému. V sobotu hrál prý Dalibor zbrkle, ale v neděli se jeho hra zlepšila. I Dalibor postupuje na MČ.

Dalibor Křivánek (FOTO: Petr Havelka)

Hned za Daliborem se na 7. místě také s 5 body umístil Jáchym Slánský. V prvních dvou kolech Jáchymovi podlehli Herbert Fajmon a Tung Šťastný. Ve třetím a čtvrtém kole nestačil na Otu Vyšinského a Verču Myškovou.  Jáchym v posledních třech kolech všechny porazil, konkrétně Verču Žoudlíkovou, Viktora Mecu a Filipa Hrubého. Jáchym si tento rok zkusí MČ poprvé, tak uvidíme, jak se mu zadaří. 🙂

Jáchym Slánský (FOTO: Petr Havelka)

KATEGORIE HD14

Zde jsme měli Honzu Svobodu a Dunga Anha Le. Honza získal stříbrnou medaili a vybojoval 5,5 bodu. Porazil Lucku Glasbergerovou, Lauru Sehnoutkovou, Tomáše Dejmeka, Adama Cábu a svého oddílového kolegu Dunga Anha Le. Honzovi se nepodařilo zvítězit jen nad Tomášem Bezděkem, který se stal celkovým vítězem. Honza zaznamenal jedinou remízu, a to s Honzou Seidlem. Honza Svoboda může být spokojený.

Honza Svoboda (FOTO: Petr Havelka)

Na postupovém 5. místě skončil Dung Anh Le s 4,5 body. Dungovi se nepovedla jediná partie, a to s již zmíněným Honzou Svobodou. Před Dungem museli sklonit své krále Zuzka Jandová, Honza Veselý a Tomáš Dejmek. Na dělbě bodu se dohodl s Terezou Lískovou, Tomášem Bezděkem a Tiborem Čuvalou. Dung si asi představoval své umístění lepší, protože startoval z první pozice, avšak i pátá příčka je pěkná. 🙂

KATEGORIE HD16

V kategorii nejstarších šachistů jsem bojovala ze STAMATu pouze já. V prvním kole jsem remizovala s Matějem Holubcem. Jak zahájení, tak i střední hra probíhala velmi vyrovnaně. V koncovce, kde nám oběma zbyl jeden pěšec a věž, jsem se pokoušela vyhrát, ale po chvíli jsem uznala, že tohle je remíza. Nabídla jsem ji a soupeř plichtu přijal. Ve druhém kole mi los přidělil Filipa Vopálku. Ve střední hře jsem Filipovi vzala zadarmo pěšce. Filip, i když měl pika méně, odvrátil všechny mé hrozby a hrál výborně. V koncovce si ale nalezl do matu. Ve třetím kole jsem se utkala s Ondrou Laštovkou. Tady jsem si říkala, že začíná už vážně přituhovat. Na Ondru jsem si vůbec nevěřila. Ondra si naštěstí hned v zahájení nechal chytit věž. Poté jsem mu nedala žádnou šanci. Čtvrté utkání mi přidělilo prvního nasazeného Martina Švejka. V zahájení jsem nekorektně obětovala figuru. Soupeř mě pak hezky přehrál, takže jsem se raději vzdala. V pátém kole jsem si zahrála proti Lukáši Hepnarovi. Možná v o trochu horší pozici jsem přijala nabídku remízy. A je to tu! V šestém utkání jsem usedla proti Monče Strnadové. Tato partie se stala velmi důležitou jak pro mě, tak i pro Monču, protože rozhodovala o pozdější vítězce v kategorii dívek. Ve střední hře jsem získala pika, kterého si soupeřka později dobrala. V koncovce jsme se obě dohodly na plichtě. Před posledním kolem jsem byla z dívek první já. Los posledního kola mě však nešetřil. Dostala jsem Pavla Zemena. Monča chytla přijatelného protihráče, kterého přesvědčivě porazila. Já v zahájení přehlédla pěšce. Pavel díky bohu také, takže jsme měli materiál úplně vyrovnaný. V koncovce jsme se dohodli na dělbě bodu. Z dívek jsem se tedy umístila na druhém místě. Neměla jsem však radost jen ze stříbra. Ještě více si cením toho, že se mi podařilo postoupit na Mistrovství Čech i mezi chlapci. Celkově jsem dosáhla na 9. příčku.

Úspěšní stamaťáci (FOTO: Petr Havelka)

Omlouvám se, že článek je tentokrát strohý než obvykle. Také se omlouvám za to, že jsem psala hlavně o sobě, ale partie ostatních stamaťáků jsem pozorovat nestíhala.

Děkuji Petrovi Havelkovi za povzbuzování a za hlídání dětí. Dále děkuji pořadatelům a rozhodčím za skvěle zvládnutý turnaj.

Autorka článku: Kamča Steinová  

9 Responses to Výborné vystoupení stamaťáků na Krajském přeboru mládeže

 • Petra napsal:

  Škoda, žes nebyla ubytovaná se Stamaťáky, mohly to být vtipné příhody, aspoň co vyprávěl Dalibor 😛 Ale s námi v hotelu to taky snad nebylo k zahození 😛

  • Patrik P. napsal:

   Když je někde přítomen Dalibor, většinou není o vtipné příhody nouze. 🙂

 • Patrik P. napsal:

  Ještě jednou moc gratuluji všem dětem k úspěšnému vystoupení na Krajském přeboru! 😉

 • Kamča napsal:

  Děkujeme, Patriku!☺

 • Jarda napsal:

  Ve sprše“ Dalibore otoč tou horní páčkou dokola“ odpověď „do pr**le co to je,nic nevidím a teče mi to i ze shora na palici“.Byl to masážní sprchový kout. 😆

 • Maťa napsal:

  Pěkný souhrn a pěkné výsledky.

 • Adam Slánský napsal:

  Za naši rodinu děkuji všem ze Stamatu za výchovu a péči o Jáchyma i ostatní mladé šachisty. Kamče opět díky za pěkný článek. 😆 Přejeme pěkné léto všem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..