Byly vydány propozice šachového tábora v Růžené (viz „ŠACHOVÝ TÁBOR“)

:::  Blíží se termín pro platbu za tábor – platba je pro nás potvrzení přihlášky, děkujeme! :::
::: Seznam přihlášených účastníků je aktualizován k 26.5.20  :::
:::  Zbývá ještě několik volných míst!  :::
Hygienicko-protiepidemická opatření stanovená pro zajištění sezóny letní dětské rekreace 2020
(je doporučeno „čerstvé“ zdravotní potvrzení)

Přerušení kroužků na školách
V souvislosti s opatřením vlády proti šíření nemoci COVID – 19 (uzavření všech ZŠ a SŠ) nebudou probíhat kroužky na školách. Kroužky budou obnoveny se zahájením školní výuky.

57. Šachové Zaječice

Víkend na přelomu května a června patří každoročně legendárním Šachovým Zaječicím. Letos se v Chrudimi konal již 57. ročník, kterého se zúčastnilo téměř 1000 lidí. Nechybělo na něm ani několik dětí navštěvujících kroužky Šachové školy STAMAT a jejích odchovanců – Kryštof Křížek, Kamča a Míša Steinovi, Honza Svoboda, Pepi Dudková, Kuba Mlýnek, Dalibor Křivánek a Dung Ahn Le.

Pohled do hracího sálu (FOTO: já)

Kryštof Křížek, Kamča Steinová a Míša Stein hájili v turnaji týmů, který se hraje jako Mistrovství ČR družstev starších žáků v rapid šachu, barvy Vlašimi. Svými výkony pomohli vlašimskému oddílu k získání již sedmých medailí z významné šachové akce. Družstvo tentokrát vybojovalo bronz. O medailovém úspěchu bude informovat můj podrobný článek na vlašimských stránkách.

Vlašimské bronzové družstvo (FOTO: já)

Honza Svoboda, Pepi Dudková, Kuba Mlýnek a Dalibor Křivánek si v hlavním turnaji zahráli za tým TJ Jawa Brodce. Dětem se tolik nedařilo a v konkurenci 71 týmů klesly oproti nasazení o 24 míst na 59. příčku. Většinu svých soupeřů rozdrtil Kuba Mlýnek, který na 4. šachovnici vybojoval 7,5 bodu z devíti možných. Mladé družstvo sbíralo především zkušenosti, které se jistě budou hodit v dalších ročnících.

Vlašimská a týnecká výprava bydlely společně v nedalekém kempu v Heřmanově Městci, kde se děti mohly vyblbnout v přírodním koupališti, při fotbale či stolním tenisu. Nechybělo ani tradiční opékání buřtů na ohni.

Dalibor Křivánek a Petr Havelka (FOTO: já)

Dung Anh Le posílil béčko Říčan a stal se velkou oporou týmu. Na 3. šachovnici uhrál úctyhodných 6,5 bodu. Celkově družstvo dopadlo přibližně podle nasazení – obsadilo 17. pozici.

Výsledky

Fotky

Stránky pořadatelů

autor: Patrik Pýcha

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..