= = =   Šachový tábor Růžená 2021 – propozice a stav přihlášek k 24.3.2021  = = =

= = =  Aktuální hygienická situace neumožňuje zahájit kroužky na školách.   = = =

= = =   O případné změně budeme informovat.   = = =

Kryštof Křížek vítězem celkového pořadí RŽL

Poslední kolo RŽL v sezoně 2018/2019 proběhlo 23. 3. 2019 v Sázavě, kde se sešlo 122 šachistů a šachistek. A jak se v turnaji vedlo stamaťákům?

TURNAJ A

V turnaji A jsme získali zlatou, stříbrnou a bronzovou medaili. O zlatou se nám postaral Kryštof Křížek, který získal 3,5 bodu. Jednu jedinou remízku daroval Jáchymovi Němcovi. Ostatní své soupeře porazil. Vyhrál nad Štěpánem Filipem, Anh Dungem Le a nad Pavlem Zemenem.

Na 4. místo se vyšplhal Anh Dung Le (Martin Le) s 3 body. Prohrál jen s Kryštofem Křížkem. V koncovce, kdy měl Anh pět pěšců a střelce proti pěti pěšcům a věži, vyměnil Kryštof věž za střelce, takže oběma zbylo jen těch pět piků. Kryštof si došel do dámy a Anh se vzdal. Anh podal super výkon.

(Kamča Steinová) jsem obsadila 9. pozici. Uhrála jsem 2 body. V prvním kole jsem hrála proti Monče Strnadové. Tato partie se mi vůbec nepovedla, dělala jsem strašné hrubky, takže jsem prohrála. Po prvním kole odešel z „áčka“ jeden hráč, tudíž zůstalo jen 15 hráčů. To znamenalo, že někdo bude mít volno. Já volna nemám ráda, protože mi nepřijde spravedlivé, když někdo dostane bod zdarma. Modlila jsem se, ať volno nedostanu. Poté, co jsem se koukla na rozlosování druhého kola, jsem měla chuť do něčeho kopnout. Samozřejmě, že volno jsem dostala já. Ve třetím utkání se mi podařilo vyhrát nad Davidem Hamplem. Dala jsem mu vidle a po několika tazích mu dala mat. Poslední kolo se mi nepovedlo. Proti Anhu Dungovi Le jsem v časovce udělala hrubku a následně prohrála. V turnaji A jsem se stala druhou nejlepší dívkou.

Hned o místo za mnou, tedy na 10. příčce, skončil Míša Stein. V prvním kole už potřetí chytil Vaška Bartoše, takže po tomto zjištění Míša přes celou hrací místnost vykřikl: „Zase Bartoš, no to si ze mě děláš p*del!“ Míša s Vaškem prohrál, avšak ve druhém kole si spravil chuť na Kubovi Moulíkovi. S Mončou Strnadovou Míša ve třetím utkání prohrál, ale držel se. V poslední partii vyhrál nad Pepi Dudkovou.

Na 12. místo dosáhl Honza Svoboda s 1 bodem. Honzovi se podařilo vyhrát s Filipem Vopálkou. Ostatní jeho soupeři byli nad jeho síly. Honza asi neměl svůj den, protože jinak hraje lépe.

15. pozici obsadila Pepi Dudková. Té se moc nedařilo, uhrála jen 0,5 bodu proti Filipu Vopálkovi. Musím ji ale pochválit za velmi bojovné partie. Body svým soupeřům nedávala zadarmo. Pepi byla oceněná jako třetí nejlepší dívka v turnaji A.

Turnaj A vyhrál Kryštof Křížek se 3,5 body, na druhém místě se umístil Jáchym Němec také se 3,5 body a třetí místo získal Václav Bartoš s 3 body. Mezi dívkami kralovala Monika Strnadová s 2,5 body, druhé místo obsadila Kamila Steinová s 2 body a na třetí příčce skončila Josefína Dudková s 0,5 bodem.

Vítězové turnaje A (FOTO: ŠK Pravonín)

 TURNAJ B

Zálusk na medaili si určitě dělal Kuba Mlýnek, který byl nasazený jako první. Kuba prohrál jen dvakrát, a to s Filipem Zítou a Jirkou Rybáčkem, ale i 5 bodů nestačilo na stupně vítězů. Konečné 10. místo není špatné.

Dalibor Křivánek vybojoval stejný počet bodů jako Kuba, tedy 5, a obsadil 8. pozici. Prohrát se mu povedlo jen s Ríšou Václavíkem. Dvě partie dal za remízu, a to s Luckou Glasbergerovou a s Adamem Handlem.

Ostatní stamaťáky shrnu v tabulce.

Jáchym Slánský 13. místo; 4,5 bodu
Filip Bláha 16. místo; 4 body
Ondra Hrabě 18. místo; 4 body
Adam Handl 26. místo; 3,5 bodu
Šimon Filip 42. místo; 2,5 bodu
Lukáš Machyán 44. místo; 2 body
Matyáš Křivánek 50. místo; 2 body

V turnaji B zvítězil s 6 body Tomáš Bláha. Následoval ho Šimon Novák s 5,5 body a Milan Pešta rovněž s 5,5 body. Mezi dívkami byla nejlepší Laura Sehnoutková s 5,5 body, která se umístila v celkovém pořadí na třetím místě. Druhou nejlepší dívkou se stala Lucie Glasbergerová s 5 body a na třetím místě se umístila Alice Zelenková s 4 body.

Vítězové turnaje B (FOTO: ŠK Pravonín)

TURNAJ C

V turnaji C jsme také nezískali medaili, tedy opět všechny stamaťáky, kteří ve skupině C hráli, shrnu v tabulce.

Alex Lobiv 7. místo; 5 bodů
Pavel Matoušek 10. místo; 5 bodů
Míša Blahoš 13. místo; 4 body
Zdeňka Dufková 26. místo; 3,5 bodu
Lukáš Holub 30. místo; 3 body
David Matoušek 34. místo; 3 body

V turnaji C si první místo odvezl Bořivoj Antoš se 6 body, na druhém místě skončil Jakub Novák s 5,5 body a třetí místo bral Daniel Ofner také s 5,5 body. Mezi dívkami jednoznačně zvítězila Eva Panušková, která v celkovém pořadí obsadila první místo se 7 body. Na druhém místě mezi děvčaty byla Natálie Skolková s 5 body a na třetím Anežka Havelková s 5 body.

Vítězové turnaje C (FOTO: ŠK Pravonín)

Tak, máme shrnuté výsledky. Někdo si možná teď myslí, že tímto článek končí, ale není tomu tak. Protože se jednalo o poslední kolo RŽL v sezoně 2018/2019, byly uděleny medaile těm šachistům, kteří se vyhoupli na stupně vítězů v kategoriích HD10, HD12, HD14 a HD16. Ze STAMATu získalo hodně dětí medaile a postupy na krajský přebor.

V kategorii HD10 se na prvním místě umístil Kuba Mlýnek a právo účasti na krajský přebor si vybojoval Šimon Filip.

V kategorii HD12 skončil na druhém místě Míša Stein a Pepi Dudková zvítězila mezi dívkami. Na krajský přebor se dále probojovali Dalibor Křivánek s Jáchymem Slánským.

V kategorii HD14 byl první Anh Dung Le a druhé místo ukořistil Honza Svoboda.

V kategorii HD16 dosáhl na první místo Kryštof Křížek a já obsadila druhé místo mezi děvčaty.

V celkovém pořadí RŽL zvítězil Kryštof Křížek, který si domů odnesl krásný putovní pohár. Do první desítky se v celkovém pořadí vešli ještě Anh Dung Le, Honza Svoboda, Míša Stein a já.

Kryštof s putovním pohárem (FOTO: ŠK Pravonín)

Závěrem bych chtěla moc poděkovat Petrovi Havelkovi, bez kterého by žádný turnaj takhle skvěle nefungoval. Dále rozhodčím, kteří na turnajích odvedli také slušnou práci. Děkuji také Společenskému domu Sázava, kde se každým rokem hraje poslední kolo RŽL a pan Kotzot vždy vše zvládá na jedničku. V neposlední řadě bych ještě jednou chtěla poděkovat všem, kteří nám poskytli své prostory jak pro hráče, tak i pro doprovod. Konkrétně to byly Sedlčany, Pravonín, Čerčany, Stříbrná Skalice, Říčany, Jílové u Prahy, Týnec nad Sázavou, Velké Popovice a Sázava.

Autorka článku: Kamča Steinová

Komentář pro: Kryštof Křížek vítězem celkového pořadí RŽL

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..