Šachová škola STAMAT hledá nové lektory (viz „NAŠE KROUŽKY“).

Shrnutí Mistrovství ČR mládeže

Včera bylo v hotelu Dlouhé Stráně v Koutech nad Desnou slavnostně zakončeno Mistrovství ČR mládeže. Trojlístek našich nadějí (Kryštof Křížek, Míša Stein a Kamila Steinová) si počínal dobře a dosáhl solidních výsledků. Kromě šachových soubojů během týdne stihla výprava řadu dalších věcí, od klouzání se po sjezdovce přes bowling až po návštěvu divadelního představení.

Výšlap k horní nádrži přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně (FOTO: Patrik Pýcha)

V kategorii chlapců do 10 let se představil Míša Stein. V konkurenci 24 soupeřů z celé republiky zahrál na svoje možnosti, střídal světlé okamžiky s temnějšími. Z devíti partií vydoloval 3,5 bodu a skončil na 19. místě. Míša se stále zlepšuje, do budoucna by potřeboval zpomalit a přizpůsobit svou hru tempu vážných partií. Kromě samotného mistrovství se Míša ještě zúčastnil doprovodného bleskového turnaje a simultánky.

Míša Stein (FOTO: Radek Zádrapa)

Mezi dívkami do 16 let bojovala Kamča Steinová. V její kategorii startovalo 19 účastnic, naše naděje získala 4 body a dostala se na 14. příčku. Kamčin výsledek lze považovat za solidní, většinu slabších soupeřek porazila, silnějším naopak podlehla.

Kamča Steinová (FOTO: Radek Zádrapa)

V kategorii chlapců do 16 let se blýskl skvělým výkonem Kryštof Křížek, který se mohl mistrovství zúčastnit díky divoké kartě a rozhodně dokázal, že si ji zasloužil. Po úvodní prohře čtyřikrát zvítězil, a tak v polovině týdne dokonce figuroval na medailových pozicích. Závěr turnaje mu bohužel nevyšel a s 4,5 body nakonec klesl v 24členném poli na 10. pozici.

Kryštof Křížek (FOTO: Radek Zádrapa)

Týden v Jeseníkách se určitě vydařil a věřím, že si ho děti užily. Detailní povídání o všem, co celá vlašimská výprava v Koutech nad Desnou zažila, snad přinese v dohledné době můj článek na stránkách vlašimských šachistů.