Šachová škola STAMAT hledá nové lektory (viz „NAŠE KROUŽKY“).

Mládežnická špička odjíždí do Jeseníků

Hotel Dlouhé Stráně, nacházející se v údolí říčky Desné sevřeném horskými vrcholy, se v následujícím týdnu stane dějištěm Mistrovství ČR mládeže v šachu. Pro hrstku dětí se zde završí dvouletý cyklus bojů v nižších soutěžích, skrz které se díky kvalitním výkonům probojovaly až sem. Nejlepší z nich se stanou mistry republiky a vybojují si právo účasti na mezinárodních mistrovstvích.

Hotel Dlouhé Stráně (FOTO: Patrik Pýcha)

Šachová škola STAMAT se může pochlubit tím, že letos najdeme ve startovních listinách i její zástupce. Právo startovat na vrcholné akci si vybojoval v kategorii chlapců do 10 let Míša Stein, který určitě ani v Jeseníkách nebude bez šancí na přední umístění. Pohádkového konce se dočkal také Kryštof Křížek, odchovanec Šachové školy STAMAT, jemuž po famózním výkonu na říjnovém Mistrovství Čech mládeže v Harrachově postup těsně unikl. Díky divoké kartě si nakonec v Koutech nad Desnou zahraje, přičemž v konkurenci chlapců do 16 let může překvapit. Na republikové finále vyráží i Kamila Steinová, Míšova sestra, která se pohybuje uprostřed startovního pole dívek do 16 let. Dívky mohou na MČR mládeže startovat automaticky, což je dáno tím, že jich oproti chlapcům celkově hraje šachy menší počet.

Horní nádrž přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně (FOTO: Patrik Pýcha)

Trojlístek našich nadějí stráví týden v Jeseníkách s vlašimskou výpravou, kterou povedou Ondřej Matějovský a Patrik Pýcha. Držte dětem palce, ať se jim turnaj vydaří a především ať si ho užijí!

Startovní listiny

Informace o turnaji

autor: Patrik Pýcha

17 Responses to Mládežnická špička odjíždí do Jeseníků

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..