Šachová škola STAMAT hledá nové lektory (viz „NAŠE KROUŽKY“).

Žákovská liga se blíží do finále

Do konce seriálu dětských turnajů už zbývá jen jedno kolo. Předposlední klání Regionální žákovské ligy 2018/2019 se v sobotu 2. března uskutečnilo ve Velkých Popovicích. Děti spojené s kroužky Šachové školy STAMAT tentokrát přivezly domů tři medaile, postarali se o ně Kryštof Křížek, Ondřej Hrabě a Šimon Filip.

V elitní šestnáctce bojoval jako obvykle o vítězství Kryštof Křížek, ale prohra s talentovaným soupeřem v 3. kole ho o nejvyšší stupeň připravila. Přesto náš borec díky stříbrné medaili míří nezadržitelně za titulem absolutního vítěze žákovské ligy. Po cenném kovu sahal i Martin Le, kvůli horšímu pomocnému hodnocení se však musel spokojit s nepopulární bramborovou příčkou. V áčku si zahrál také Dalibor Křivánek. Ze čtyř partií vydoloval 1,5 bodu, a tak se určitě neztratil.

Dalibor Křivánek (FOTO: Karel Jukl)

V turnaji B vybojoval stříbrnou medaili Ondřej Hrabě, který s 5,5 body zaostal za vítězem o půl bodu. Nikomu dalšímu se nepodařilo proniknout do první desítky. Nejvíce se jí přiblížil Adam Handl, jenž během sedmi kol nasbíral 4,5 bodu a dostal se na 12. místo. Kousek za ním se pak seřadili téměř vedle sebe Jan Bohuňovský, Filip Bláha a Lukáš Machyán, který v předchozím kole získal bronz v turnaji C.

Lukáš Machyán (FOTO: Patrik Pýcha)

V céčku dobyl veliké vítězství Šimon Filip, který si připsal na své konto 6,5 bodu a své nejbližší pronásledovatele o celý jeden bod předčil. Do první desítky se ještě dostal Pavel Matoušek, 4,5 bodu mu stačilo na 6. místo. V turnaji C si dále zahráli David Matoušek, Jan Vaněk a Zdeňka Dufková.

Šimon Filip (FOTO: Patrik Pýcha)

Závěrečné kolo Regionální žákovské ligy 2018/2019 proběhne 23. března v Sázavě. Už předem je jasné, že letošní sezona skončí pro Šachovou školu STAMAT velmi úspěšně. Děti z našich kroužků sahají po vítězství ve všech věkových kategoriích od 10 do 16 let!

V sobotu rovněž proběhla Soutěž rodinných dvojic v Pravoníně, které dal přednost před žákovskou ligou Kuba Mlýnek. Zúčastnit se měli také sourozenci Steinovi, Míša ale bohužel před turnajem onemocněl. Přejme mu, ať se uzdraví, už za týden totiž začíná v Koutech nad Desnou Mistrovství ČR mládeže, na kterém by měl startovat.

Bohatý cenový fond je v Pravoníně samozřejmostí (FOTO: ŠK Pravonín)

Výsledky turnaje ve Velkých Popovicích

Celkové pořadí RŽL 2018/2019

Pořadí RŽL 2018/2019 podle kategorií

Výsledky Soutěže rodinných dvojic

autor: Patrik Pýcha

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..