= = =   Šachový tábor Růžená 2021 – propozice a stav přihlášek k 24.3.2021  = = =

= = =  Aktuální hygienická situace neumožňuje zahájit kroužky na školách.   = = =

= = =   O případné změně budeme informovat.   = = =

Žákovská liga se blíží do finále

Do konce seriálu dětských turnajů už zbývá jen jedno kolo. Předposlední klání Regionální žákovské ligy 2018/2019 se v sobotu 2. března uskutečnilo ve Velkých Popovicích. Děti spojené s kroužky Šachové školy STAMAT tentokrát přivezly domů tři medaile, postarali se o ně Kryštof Křížek, Ondřej Hrabě a Šimon Filip.

V elitní šestnáctce bojoval jako obvykle o vítězství Kryštof Křížek, ale prohra s talentovaným soupeřem v 3. kole ho o nejvyšší stupeň připravila. Přesto náš borec díky stříbrné medaili míří nezadržitelně za titulem absolutního vítěze žákovské ligy. Po cenném kovu sahal i Martin Le, kvůli horšímu pomocnému hodnocení se však musel spokojit s nepopulární bramborovou příčkou. V áčku si zahrál také Dalibor Křivánek. Ze čtyř partií vydoloval 1,5 bodu, a tak se určitě neztratil.

Dalibor Křivánek (FOTO: Karel Jukl)

V turnaji B vybojoval stříbrnou medaili Ondřej Hrabě, který s 5,5 body zaostal za vítězem o půl bodu. Nikomu dalšímu se nepodařilo proniknout do první desítky. Nejvíce se jí přiblížil Adam Handl, jenž během sedmi kol nasbíral 4,5 bodu a dostal se na 12. místo. Kousek za ním se pak seřadili téměř vedle sebe Jan Bohuňovský, Filip Bláha a Lukáš Machyán, který v předchozím kole získal bronz v turnaji C.

Lukáš Machyán (FOTO: Patrik Pýcha)

V céčku dobyl veliké vítězství Šimon Filip, který si připsal na své konto 6,5 bodu a své nejbližší pronásledovatele o celý jeden bod předčil. Do první desítky se ještě dostal Pavel Matoušek, 4,5 bodu mu stačilo na 6. místo. V turnaji C si dále zahráli David Matoušek, Jan Vaněk a Zdeňka Dufková.

Šimon Filip (FOTO: Patrik Pýcha)

Závěrečné kolo Regionální žákovské ligy 2018/2019 proběhne 23. března v Sázavě. Už předem je jasné, že letošní sezona skončí pro Šachovou školu STAMAT velmi úspěšně. Děti z našich kroužků sahají po vítězství ve všech věkových kategoriích od 10 do 16 let!

V sobotu rovněž proběhla Soutěž rodinných dvojic v Pravoníně, které dal přednost před žákovskou ligou Kuba Mlýnek. Zúčastnit se měli také sourozenci Steinovi, Míša ale bohužel před turnajem onemocněl. Přejme mu, ať se uzdraví, už za týden totiž začíná v Koutech nad Desnou Mistrovství ČR mládeže, na kterém by měl startovat.

Bohatý cenový fond je v Pravoníně samozřejmostí (FOTO: ŠK Pravonín)

Výsledky turnaje ve Velkých Popovicích

Celkové pořadí RŽL 2018/2019

Pořadí RŽL 2018/2019 podle kategorií

Výsledky Soutěže rodinných dvojic

autor: Patrik Pýcha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..