Byly vydány propozice šachového tábora v Růžené (viz „ŠACHOVÝ TÁBOR“)

:::  Blíží se termín pro platbu za tábor – platba je pro nás potvrzení přihlášky, děkujeme! :::
::: Seznam přihlášených účastníků je aktualizován k 26.5.20  :::
:::  Zbývá ještě několik volných míst!  :::
Hygienicko-protiepidemická opatření stanovená pro zajištění sezóny letní dětské rekreace 2020
(je doporučeno „čerstvé“ zdravotní potvrzení)

Přerušení kroužků na školách
V souvislosti s opatřením vlády proti šíření nemoci COVID – 19 (uzavření všech ZŠ a SŠ) nebudou probíhat kroužky na školách. Kroužky budou obnoveny se zahájením školní výuky.

Čtyři medaile z RŽL v Týnci

Dne 23. 2. 2019 si 99 dětí zahrálo 7. kolo RŽL, které se uskutečnilo v Týnci nad Sázavou. Stamaťáci přivezli z tohoto kola čtyři medaile!

TURNAJ A

V turnaji A opět dosáhl na medailové příčky Kryštof Křížek. Skončil na třetím místě. V prvním kole vyhrál nad Danem Vasilevem, ve druhém nad Honzou Svobodou. Třetí kolo mu přineslo jedinou turnajovou porážku, a to s Vaškem Bartošem. Kryštof prý ztratil figuru. Ve čtvrtém kole si připsal bod s Vojtou Schulou. Kryštof podal solidní výsledek.

Na bramborovou pozici se dotáhl Honza Svoboda. V prvním utkání vyhrál s Kubou Moulíkem, ve druhém musel sklonit svého krále před Kryštofem Křížkem. Ve třetím kole si poradil s Honzou Sílešem a ve čtvrtém remizoval proti Pavlu Zemenovi. Honza podal také dobrý výkon.

Míša Stein se umístil na 8. místě. V prvním kole prohrál s Jáchymem Němcem, ale říkal, že měl v jednu chvíli o dost lepší pozici, takže z toho mohla být minimálně plichta. Ve druhém utkání vyhrál lehce s Martinem Le. V koncovce si Míša postavil dámu. Ve třetím kole remizoval s Mončou Strnadovou. V zahájení Monča získala pěšce, ale nedokázala ho uplatnit, takže partie dospěla do remízy. V posledním kole Míša plichtil s Pepi Dudkovou. V zahájení Pepi získala dva pěšce a v koncovce měla vyhranou pozici. Míša však obětoval kvalitu a vynutil remízu. Míšovi se tento turnaj povedl.

10. příčku obsadila Pepi Dudková, která vybojovala druhé místo mezi děvčaty. V prvním kole se jí podařilo remizovat s Pavlem Zemenem, ale mohla mít možná i něco víc než „jen“ plichtičku. Ve druhém utkání prohrála s Adamem Mrázem. Ve střední hře stála lépe, jenže si nechala dát vidle a později musela kapitulovat. Třetí kolo jí přineslo celkem bezproblémovou výhru nad Danem Vasilevem. Ve čtvrtém utkání si připsala již zmiňovanou remízu nad Míšou Steinem. Pepi mohla mít víc bodů než dva, ale i tak je to moc hezký výsledek!

Hned za Pepi, tedy na 11. místě, byl Martin Le. V prvních dvou kolech zaznamenal nuly s Vojtou Schulou a Míšou Steinem. Ve třetím i čtvrtém kole si naopak připsal dvě výhry, a to s Kubou Mlýnkem a Adamem Mrázkem, takže se nakonec umístil docela dobře.

Kuba Mlýnek se umístil na 16. místě. Dokázal remizovat s Kubou Moulíkem, ostatní partie s Mončou Strnadovou, Honzou Sílešem a Martinem Le prohrál.

Vítězem turnaje A se stal Václav Bartoš z Říčan, na druhém místě skončil Jáchym Němec rovněž z Říčan a na třetím místě se umístil náš Kryštof Křížek. Mezi dívkami vyhrála Monika Strnadová z Říčan a druhé místo obsadila naše Josefína Dudková.

Vítězové turnaje A (FOTO: ŠK Pravonín)

TURNAJ B

Ve skupině B jsem se na celkovém třetím místě a zároveň prvním místě mezi děvčaty umístila já (Kamča Steinová). V prvním kole jsem vyhrála s Filipem Zítou. Soupeř rozehrál zahájení dobře, ale pak udělal několik chyb a cesta k vítězství už byla snadná. Druhé kolo mi přineslo také výhru, a to s Filipem Kůrou. Měla jsem o dost horší pozici, kterou jsem postupem času vylepšovala, protože soupeř se dostal do časovky a dělal jednu chybu za druhou. O několik tahů později mu spadl praporek. Ve třetím utkání jsem rychle vyhrála se Šimonem Novákem. Nevšiml si matu. Ve čtvrtém kole jsem usedla proti Filipu Čermákovi, se kterým jsem už několikrát prohrála. Teď se mi však podařilo vyhrát. Ve střední hře jsem soupeři chytla věž, takže se raději vzdal. V klíčovém pátém kole, kdy jsem se střetla s pozdějším vítězem turnaje B Markem Kůrkou, jsem prohrála. V této partii jsem prostě dělala hrubé chyby. Šesté utkání mi přineslo jedno ponaučení: neradovat se předem. V koncovce jsem měla věž, dva střelce a pár piků proti střelci a králi. Už jsem se radovala, že vyhraji, jenže soupeř obětoval střelce a já ho okamžitě vzala. Vznikl PAT. Poslední kolo jsem vyhrála s Lukášem Smetanou. Třetí místo v béčku mám hodně vydřené.

Na páté místo se vyšplhal Ondra Hrabě. Úvodní dvě kola prohrál s Lukášem Zelenkou a Honzou Rybáčkem. Všech zbývajících pět kol vyhrál. Vítězství dosáhl nad Vaškem Mrázem, Petrem Bažantem, Zdeňkem Šťastným, Fandou Jelínkem a Jáchymem Slánským. Vzhledem k tomu, jaký měl Ondra start, se mu turnaj celkem vyvedl.

Dalibor Křivánek obsadil 9. příčku. V prvním kole vyhrál s Petrem Bažantem, ve druhém s Adamem Handlem. Ve třetím si zahrál proti Markovi Kůrkovi, se kterým prohrál. Ve čtvrtém utkání zaznamenal prohru s Laurou Sehnoutkovou. V šestém i sedmém utkání vyhrál, a to proti Filipu Zítovi a Vojtovi Černému. V posledním remizoval s Filipem Kůrou. Dalibor podal průměrný výkon.

Ostatní ze STAMATu shrnu v následující tabulce:

Jáchym Slánský 15. místo; 4 body
Filip Bláha 20. místo; 3,5 bodu
Adam Handl 21. místo; 3,5 bodu
Matyáš Křivánek 41. místo; 1 bod
Pavel Matoušek 42. místo; 1 bod

Na prvním místě v turnaji B skončil Marek Kůrka ze Zvole, druhé místo bral Matyáš Jouja také ze Zvole a třetí příčku mezi chlapci vybojoval Štěpán Filip z Pravonína. Mezi dívkami jsem zvítězila já, na druhé pozici se umístila Lucie Glasbergerová z Říčan a na třetí příčku dosáhla Laura Sehnoutková rovněž z Říčan.

Vítězové turnaje B (FOTO: ŠK Pravonín)

TURNAJ C

V turnaji C se nám podařilo získat jednu medaili, a to zásluhou Lukáše Machyána, který skončil na třetím místě. Prohrál jen s Denisem Martínkem a remizoval s Jirkou Rybáčkem. Zbylé partie vyhrál proti Honzovi Krejcárkovi, Elišce Helebrandové, Filipu Kubátovi, Matějovi Prixovi a Ondrovi Provazníkovi.

Výsledky ostatních stamaťáků si můžete prohlédnout v tabulce:

Šimon Filip 7. místo; 5 bodů
Tonda Kastner 9. místo; 4,5 bodu
Šimon Hradecký 11. místo; 4,5 bodu
Míša Blahoš 19. místo; 4 body
Šimon Tůma 24. místo; 3 body
Alex Lobiv 35. místo; 2 body
David Matoušek 38. místo; 2 body
Zdeňka Dufková 39. místo; 2 body

Turnaj C ovládl Denis Martínek z Kobylis, druhý byl Jirka Rybáček ze Zvole a třetí náš Lukáš Machyán. Z dívek se na prvním místě umístila Natálie Skolková ze Stříbrné Skalice, druhou příčku obsadila Natálie Štanderová z Pravonína a třetí místo brala Gabriela Vodičková z Říčan.

Vítězové turnaje C (FOTO: ŠK Pravonín)

Závěrem bych chtěla jako vždy poděkovat Petru Havelkovi, rozhodčím a organizátorům za skvělý turnaj. Prostory byly útulné jak pro šachisty, tak i pro jejich doprovod. Další RŽL proběhne 2. 3. 2019 ve Velkých Popovicích a bude se jednat o předposlední kolo RŽL v sezoně 2018/2019.

Výsledky

Autorka článku: Kamča Steinová

One Response to Čtyři medaile z RŽL v Týnci

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..