Šachová škola STAMAT hledá nové lektory (viz „NAŠE KROUŽKY“).

Šachy se vrací do Dolních Kralovic

Šachový kroužek při ZŠ a MŠ Dolní Kralovice vyprodukoval během několika let svého fungování řadu kvalitních šachistů. V posledních letech jeho činnost bohužel ustala, jelikož se nenašel nikdo, kdo by ho vedl. To se změnilo na podzim, kdy v dolnokralovické základce začala působit Šachová škola STAMAT a vedoucí staronového kroužku se stala Anežka Vlková.

Anežka je absolventkou školy v Dolních Kralovicích. Navštěvovala rovněž šachový kroužek, který nyní sama vede. V dresu Vlašimi dosáhla několika významných úspěchů, z nichž stojí za zmínku především ty nedávné. V říjnu se Anežka zúčastnila Mistrovství světa mládeže v Řecku a hned v listopadu si řekla o další postup na mezinárodní akci, když vybojovala stříbrnou medaili na Mistrovství ČR juniorek do 20 let.

Anežka Vlková (FOTO: Nela Pýchová)

Šachový kroužek začal fungovat v Dolních Kralovicích na počátku tisíciletí. Původně ho vedl Vojtěch Mejzlík, později ho z jeho rukou převzal Jiří Mejzlík. Z dolnokralovické líhně vzešla celá generace úspěšných šachistů, kteří se prosadili na krajské, republikové i mezinárodní úrovni. Kromě mne a Anežky Vlkové jmenujme například Nelu Pýchovou, Natálii Vernerovou, Matěje Davida, Lukáše Jelínka, Štěpána Vopěnku nebo Davida Pikala. V rámci soutěží škol dosáhlo družstvo ZŠ a MŠ Dolní Kralovice vrcholného úspěchu v roce 2012, kdy na Mistrovství ČR školních týmů vybojovalo bronzové medaile. Sestavu jsme tehdy tvořili já, Nela Pýchová, David Pikal a Anežka Vlková. Na turnaji nás doprovázel Vladimír Roučka, někdejší ředitel místní školy.

Úspěšné družstvo ZŠ Dolní Kralovice (vlevo) na MČR školních týmů v roce 2012 (FOTO: ŠK Světlá nad Sázavou)

Doufejme, že se nově otevřený kroužek uchytí dlouhodobě a že se mu podaří navázat na úspěšnou šachovou tradici. Jako jeden z bývalých žáků dolnokralovické školy i členů šachového kroužku bych si to moc přál.

autor: Patrik Pýcha

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

A N K E T A
Sorry, there are no polls available at the moment.