Honza Svoboda zazářil v Říčanech

Na předvánočním kole RŽL v Říčanech se sešlo celkem 103 dětí, z nichž hned 16 pocházelo z Šachové školy STAMAT. Někteří stamaťáci dokonce získali medaili!

TURNAJ A

Nejlepšího výsledku tentokrát dosáhl Honza Svoboda. Získal 3 body. V prvním kole se střetl se mnou. Partie měla přes 40 tahů a skončila remízou opakováním tahů. Ve druhém kole usedl proti Martinu Le a také remizoval. Ve třetím i čtvrtém utkání se mu podařilo vyhrát s Míšou Steinem a Filipem Vopálkou. V šestnáctičlenném poli se Honza umístil na 3. místě, ale jelikož před ním skončila dívka, bral medaili za 2. místo v chlapcích. Tento turnaj se Honzovi povedl.

Dařilo se však i Míšovi Steinovi. V prvním kole shodil Martina Mačoka na čas a vyhrál. Ve druhém utkání prohrál Míša s Jáchymem Šmolíkem, ale Jáchym ho za bojovnou partii chválil. Ve třetím kole měl Míša na lopatě Honzu Svobodu, jenže v časovce pokazil nadějnou pozici a Honza ho udolal. Čtvrté kolo Míša zvládl na jedničku. V pátém tahu získal jezdce a partii dotáhl do vítězného konce. Celkové 7. místo je velice slušné.

Na 11. příčce jsem se umístila . První kolo jsem v již zmíněném stamatím derby remizovala s Honzou Svobodou. Ve druhém utkání jsem v sicilské obraně prohrála s Pavlem Zemenem, ve třetím jsem remizovala s Štěpánem Filipem. Partie měla 61 tahů, skončila věčným šachem. V poslední partii s Martinem Le jsme dali remízu. Příště by to chtělo méně plichtiček.

Martin Le se umístil na 13. pozici. V prvním kole prohrál s Pavlem Zemenem, ale ve zbývajících třech kolech už „jen“ remizoval s Honzou Svobodou, s Františkem Jelínkem a se mnou. Martin podal průměrný výkon, určitě má na víc.

MEDAILOVÉ POZICE

CHLAPCI

1. Jáchym Šmolík
2. Jan Svoboda
3. Pavel Zemen

DÍVKY

1. Monika Strnadová
2. Kamila Steinová

Vítězové turnaje A (FOTO: sachypravonin)

TURNAJ B

V turnaji B se dařilo Pepi Dudkové. Celkově se umístila na 3. místě, mezi dívkami byla druhá. Prohrála jen s Honzou Veselým, ale prý partii mohla vyhrát. S oddílovým kolegou, Daliborem Křivánkem, remizovala. Ostatní partie pak vyhrála.

Na 4. místo celkově a zároveň na 2. místo z chlapců se probojoval Dalibor Křivánek. Prohrál s Honzou Veselým a remizoval s Lukášem Smetanou a s Pepi Dudkovou. V ostatních partiích už nedal nikomu šanci. Cenná vítězství si připsal nad Vojtou Vopálkou nebo nad Matyášem Joujou.

O další medaili se nám postaral Kuba Mlýnek. Dosáhl na 5. místo, mezi chlapci se ale umístil na velmi pěkné 3. příčce. Prohrál s Honzíkem Veselým a remizoval s Lukášem Smetanou a s Filipem Čermákem. Kuba hraje opravdu hezky a myslím si, že se brzy probojuje do turnaje A.

Ostatní stamaťáky z turnaje B shrnu v následující tabulce.

Jméno a příjmení Umístění
Filip Bláha 14.
Jáchym Slánský 19.
Antonín Kastner 34.
Adam Handl 37.
Lukáš Machyán 40.
Pavel Matoušek 42.

MEDAILOVÉ POZICE

CHLAPCI

1. Jan Veselý
2. Dalibor Křivánek
3. Jakub Mlýnek

DÍVKY

1. Lucie Glasbergerová
2. Josefína Dudková
3. Barbora Slavíková

Vítězové turnaje B (FOTO: sachypravonin)

TURNAJ C

Zde se nám nepodařilo získat ani jednu medaili. Za zmínku určitě stojí 8. místo Lukáše Holuba s 5 body a 10. místo Šimona Hradeckého s 4,5 body. Matyáš Křivánek se umístil s 4 body na 20. místě a David Matoušek skončil na 31. místě s 3 body.

MEDAILOVÉ POZICE

CHLAPCI

1. Ondřej Ottomanský
2. Jakub Novák
3. Filip Žvejkal

DÍVKY

1. Natálie Štanderová
2. Gabriela Vodičková
3. Eliška Helebrandová

Vítězové turnaje C (FOTO: sachypravonin)

Jako vždy děkuji Petrovi Havelkovi a dále rozhodčím a pořadatelům, zejména paní Jirouškové a panu Říhovi. Ceny se všem účastníkům moc líbily a připadalo nám, že si štědrý Ježíšek udělal neplánovanou zastávku v Říčanech o pár dní dříve.

Závěrem bych jménem Šachové školy STAMAT chtěla všem popřát krásné prožití vánočních svátků.

Další RŽL bude až 5. ledna 2019. Kdyby někomu z vás šachové turnaje přes Vánoce chyběly, připomínám, že se 29. 12. 2018 uskuteční tradiční Silvestrovský turnaj v Pravoníně.

Autorka článku: Kamča Steinová

One Response to Honza Svoboda zazářil v Říčanech

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..