Stamaťáci v Sedlčanech uspěli

Dne 29. 9. 2018 se v prostorech Kulturního domu v Sedlčanech konalo první kolo regionální žákovské ligy v sezoně 2018/2019. Na turnaj přijelo celkem 75 dětí, které byly rozřazeny do turnajů A (utkají se zde hráči, kteří hrají 4 kola tempem 2×30 minut na partii s přídavkem 10 sekund za každý provedený tah a s povinným zápisem tahů), B (skupina středně pokročilých, kde se hrají první dvě kola tempem 2×20 minut na partii; ve 3. -7. kole se hraje tempem 2×25 minut) a C (skupina začátečníků, kde je počet kol a tempo stejné jako u skupiny B). Jak se vedlo v určitých skupinách stamaťákům, se právě teď dozvíte.

TURNAJ A

V nejsilnější skupině měla Šachová škola STAMAT pět zástupců a z toho hned čtyři vybojovali medaili! Nejlépe se umístil Kryštof Křížek, který „áčko“ vyhrál, avšak jeho cesta k titulu nebyla jednoduchá. Ve všech partiích to měl prohrané, ale jeho soupeři vždy zahráli hrubku, po které Kryštof dotáhl partii do vítězného konce. Jen v poslední partii, v oddílovém derby s Martinem Le, remizoval.

Na druhém místě mezi chlapci a na třetím místě celkově se umístil devítiletý Míša Stein. V „áčku“ si odbyl premiéru a jeho tři body jsou opravdu úžasné. V prvním kole mohl dokonce porazit Moniku Strnadovou, kdyby si všiml jednoduchého taktického obratu. V dalších třech kolech neponechal nic náhodě a své partie vyhrál, zejména ta v oddílovém derby s Honzou Svobodou se mu hodně povedla. Jako perličku dodám, že Míša svým soupeřům prý chtěl sdělit na začátku partie, že má svátek a že by mu mohli dát dárek v podobě výhry. Nakonec tuhle strategii nepotřeboval.

Na pátém místě, avšak třetí mezi chlapci, skončil Martin Le, který si určitě nejvíce váží remízy s vítězem turnaje, i když může mít smíšené pocity z toho, že partii mohl nad Kryštofem vyhrát. Martin startoval ve skupině A také poprvé.

Na sedmém místě jsem se umístila, a to pro mě znamenalo třetí místo mezi děvčaty. V první partii jsem mohla vyhrát s Honzou Svobodou, jenže jsem byla v časovce, a tak jsem raději opakovala tahy. Ve druhé a třetí partii to také skončilo remízou. Všechny byly vybojované, ne zbabělé. V posledním kole jsem vyhrála. Příště bych chtěla zahrát ještě lépe. Ve skupině A jsem také startovala poprvé.

Honza Svoboda jako jediný v „áčku“ ze stamaťácké výpravy neobdržel diplom, ale i jeho 10. místo je velkým úspěchem.

Pro STAMAT je velkým úspěchem, že v chlapecké kategorii ovládl všechny tři medailové pozice!

Konečné pořadí turnaje A

Chlapci

 1. Kryštof Křížek; 3,5 bodu
 2. Michael Stein; 3 body
 3. Martin Lee; 2,5 bodu

Dívky

 1. Monika Strnadová; 3 body
 2. Josefína Dudková; 3 body
 3. Kamila Steinová; 2,5 bodu

 Vítězové turnaje A: zleva Kryštof Křížek, Martin Lee, před Martinem Michael Stein, Josefína Dudková, Monika Strnadová a Kamila Steinová

TURNAJ B

V turnaji B jsme měli jednoho jediného zástupce,  Antonína Kastnera, který skončil na 28. místě a uhrál dva body.

Konečné pořadí ve skupině B

Chlapci

 1. Jiří Rybáček; 6 bodů
 2. Adam Mrázek; 6 bodů
 3. Filip Čermák; 5 bodů

Dívky

 1. Lucie Glasbergerová; 5 bodů
 2. Tereza Pravdová; 4,5 bodu
 3. Vendula Mrázová; 3,5 bodu

Vítězové turnaje B: zleva Adam Mrázek, Filip Čermák, Jiří Rybáček, Tereza Pravdová, Lucie Glasbergerová a Vendula Mrázová

TURNAJ C

Ve skupině C jsme měli jen dva zástupce, Adama Handla a Alexandra Lobiva. Adam obsadil osmé místo s 4,5 body, Alex se umístil na třináctém místě s 4 body.

Konečné pořadí turnaje C

Chlapci

 1. Václav Mráz; 6 bodů
 2. Jakub Stibor; 5 bodů
 3. Vojtěch Černý; 5 bodů

Dívky

 1. Barbora Slavíková; 6 bodů
 2. Alice Zelenková; 5 bodů
 3. Eva Panušková; 4 body

Vítězové turnaje C: zleva Alice Zelenková, Eva Panušková, Barbora Slavíková, Jakub Stibor, Václav Mráz a Vojtěch Černý

Chtěla bych moc poděkovat všem organizátorům turnaje, bez nichž by to prostě nefungovalo. Jmenovitě Petru Havelkovi, který měl vše pod kontrolou, a také rozhodčím, kteří museli řešit nemožné tahy a podobné záležitosti. Doufám, že příští RŽL, která proběhne 13. 10. v Pravoníně, se zúčastní více stamaťáků.

Autorka článku: Kamča Steinová

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 komentáře u „Stamaťáci v Sedlčanech uspěli

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..