Šachová škola STAMAT hledá nové lektory (viz „NAŠE KROUŽKY“).
Byly vydány propozice šachového tábora v Růžené (viz „ŠACHOVÝ TÁBOR“)

::::::  Zveřejněn byl také seznam přihlášených účastníků.  ::::::  Zbývá ještě několik volných míst!  ::::::

Červencové turnaje

Šachisté nezahálejí ani během letních prázdnin. Zúčastnit se lze celé řady turnajů, které se konají po celé České republice. Kryštof Křížek se v červenci představil na Přeboru města Vsetína a také na dvou turnajích v rámci obřího festivalu šachu a her Czech Open v Pardubicích. Jednoho z nich se zúčastnil i Honza Svoboda.

Famózní výkon předvedl Kryštof ve Vsetíně. Přestože byl nasazený v Openu B na 26. pozici, až do konce bojoval o vítězství. Prohra v posledním kole ho sice odsunula na 7. příčku, což však na jeho skvělém výsledku nic nemění. Kryštof připsal ke svému současnému FIDE ratingu neuvěřitelných 171 bodů a odvezl si z turnaje finanční cenu.

Selfie z výletu na Čertovy skály během turnaje na Vsetíně (FOTO: Patrik Pýcha)

Kryštof Křížek (FOTO: David Klímek)

V druhé půli července odstartoval v pardubické hokejové aréně mamutí festival Czech Open, jehož se každoročně zúčastní stovky šachistů z celého světa. Kryštof si zahrál v dresu Sedlčan otevřené Mistrovství ČR čtyřčlenných družstev, z něhož vytěžil další elobody. O necelý týden později se spolu s Honzou Svobodou zúčastnil pod hlavičkou Spartak Vlašim otevřeného turnaje čtyřčlenných družstev mládeže, ve kterém jejich tým jen těsně nedosáhl na stupně vítězů.

Hokejovou arénu v Pardubicích ovládli šachisté (FOTO: Patrik Pýcha)

Děti z kroužků Šachové školy STAMAT uvidíme znovu za šachovnicemi velmi brzy. Už za týden totiž začíná tábor v Růžené, jehož součástí jsou také šachové turnaje a přednášky.

Výsledky Přeboru města Vsetína

Fotky ze Vsetína

Výsledky otevřeného MČR čtyřčlenných družstev

Fotky z Pardubic

Výsledky otevřeného turnaje čtyřčlenných družstev mládeže

autor: Patrik Pýcha

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..