Šachová škola STAMAT hledá nové lektory (viz „NAŠE KROUŽKY“).

Červencové turnaje

Šachisté nezahálejí ani během letních prázdnin. Zúčastnit se lze celé řady turnajů, které se konají po celé České republice. Kryštof Křížek se v červenci představil na Přeboru města Vsetína a také na dvou turnajích v rámci obřího festivalu šachu a her Czech Open v Pardubicích. Jednoho z nich se zúčastnil i Honza Svoboda.

Famózní výkon předvedl Kryštof ve Vsetíně. Přestože byl nasazený v Openu B na 26. pozici, až do konce bojoval o vítězství. Prohra v posledním kole ho sice odsunula na 7. příčku, což však na jeho skvělém výsledku nic nemění. Kryštof připsal ke svému současnému FIDE ratingu neuvěřitelných 171 bodů a odvezl si z turnaje finanční cenu.

Selfie z výletu na Čertovy skály během turnaje na Vsetíně (FOTO: Patrik Pýcha)

Kryštof Křížek (FOTO: David Klímek)

V druhé půli července odstartoval v pardubické hokejové aréně mamutí festival Czech Open, jehož se každoročně zúčastní stovky šachistů z celého světa. Kryštof si zahrál v dresu Sedlčan otevřené Mistrovství ČR čtyřčlenných družstev, z něhož vytěžil další elobody. O necelý týden později se spolu s Honzou Svobodou zúčastnil pod hlavičkou Spartak Vlašim otevřeného turnaje čtyřčlenných družstev mládeže, ve kterém jejich tým jen těsně nedosáhl na stupně vítězů.

Hokejovou arénu v Pardubicích ovládli šachisté (FOTO: Patrik Pýcha)

Děti z kroužků Šachové školy STAMAT uvidíme znovu za šachovnicemi velmi brzy. Už za týden totiž začíná tábor v Růžené, jehož součástí jsou také šachové turnaje a přednášky.

Výsledky Přeboru města Vsetína

Fotky ze Vsetína

Výsledky otevřeného MČR čtyřčlenných družstev

Fotky z Pardubic

Výsledky otevřeného turnaje čtyřčlenných družstev mládeže

autor: Patrik Pýcha

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

A N K E T A
Sorry, there are no polls available at the moment.