Šachová škola STAMAT hledá nové lektory (viz „NAŠE KROUŽKY“).

> > >               Šachové kroužky na školách opět začínají ! (viz naše kroužky)               < < <

Krajský přebor dopadl úspěšně

Dva postupy na Mistrovství Čech a tři medaile! To je výsledek STAMATu na Krajském přeboru mládeže, který se konal od 23. do 24. 6. 2018. Turnaj se hrál v Říčanech v Kulturním domě Labuť. Hrálo se na 7 kol, tempo hry bylo 2×40 minut s povinným zápisem tahů a přídavkem 20 sekund za každý provedený tah, ale toto platilo jen pro kategorie HD16; HD14 a HD12. V kategorii HD10 se hrálo tempem 2×45 minut bez povinného zápisu a bez přidávaného času na 9 kol. Tolik tedy na úvod a teď se vrhneme na samotné zhodnocení našich „stamaťáků.“

Naši medailisté

HD10

V této kategorii jsme měli hned dva zástupce, a to Míšu Steina a Jáchyma Slánského. Míša se nám postaral o stříbrnou medaili a postup na Mistrovství Čech! Uhrál 7 bodů bez jediné prohry. Jáchym skončil na 13. místě s pěti body, což je také slušný výsledek. Hru kluků jsem bohužel neviděla, ale podle výsledků určitě hráli oba výborně.

HD12

Tady se nám o bronzovou medaili a postup na MČ postaral Honza Svoboda, který uhrál 5 bodů. Skvělý výsledek! Viděla jsem ho hrát v šestém kole, které také skoro vyhrál, s Tomášem Sedmihradským, ale na konci této dlouhé partie nastaly potíže s hodinami a Honza se dohodl na remíze. Dalším naším zástupcem v této kategorii byl Dalibor Křivánek. Po dvou kolech měl na svém kontě stoprocentní zisk, ale potom vydoloval pouze bodík, takže dohromady tři body.

HD14

Zde jsme žádného zástupce neměli.

HD16

V HD16 byli tři zástupci STAMATu. Kryštof Křížek, já (Kamila Steinová) a Patricie Fuxová. Kryštof skončil na 12. místě. První den se mu tolik nedařilo a měl jen 1,5 bodu, ale druhý den se mu vrátila forma a uhrál 2,5 bodu, takže celkem čtyři body. Já jsem se doslova proremizovala k bronzové medaili v kategorii dívek, protože jsem čtyřikrát plichtila, ale všechny remízy (kromě jedné) se daly považovat za zasloužené. Přesto byl můj výkon špatný a jsem si jistá, že na tenhle turnaj nebudu mít zrovna nejhezčí vzpomínky. Skončila jsem na 28. místě. Patricie hrála jen první den, protože pak odjížděla na taneční soutěž. Uhrála jeden bod.

„Co je to ten STAMAT?“ „To je jako oddíl?“ Ze všech stran se tyto a jiné podobné otázky ozývaly při naší první účasti na Krajském přeboru družstev v roce 2017. Dnes už STAMAT zná poměrně dost lidí. Jak by taky ne, když se minulý rok všechny děti, které se účastnily Krajského přeboru jednotlivců, probojovaly na Mistrovství Čech a v tomto roce se družstvo STAMATu dostalo i na Mistrovství ČR družstev v rapid šachu. Tento turnaj jen dokázal, že se „stamaťáci“ neztratí a dokážou si poradit i se zkušenějšími hráči. Myslím, že STAMAT má veliký potenciál i v budoucnu .

Závěrem bych chtěla poděkovat paní Jirouškové a panu Říhovi za uskutečnění turnaje a za nádherné ceny. Dále chci poděkovat rozhodčím a samozřejmě Petrovi Havelkovi, který nás všechny koučoval, staral se o nás a odlehčoval občas napjatou atmosféru na turnaji  svými nenapodobitelnými hláškami.

autorka: Kamila Steinová