Šachová škola STAMAT hledá nové lektory (viz „NAŠE KROUŽKY“).
9. června se uskuteční 17. turnaj Šachové školy STAMAT (viz „Naše akce“)

Jánky patří Kryštofovi

Stejně jako vloni Kryštof Křížek zazářil na turnaji v Janských Lázních, který letos probíhal od 3. do 8. května. Přestože se mu tentokrát kvůli prohře v posledním kole nepodařilo dosáhnout až na stupně vítězů, podal vynikající výkon. Porazil několik velmi silných soupeřů a obsazením 4. místa si oproti nasazení polepšil téměř o třicet příček.

V Openu sbíral zkušenosti také Dalibor Křivánek, který neměl vůbec jednoduchou úlohu. Po porážkách v prvních třech kolech si dokonce vysloužil kontumační bod. Nakonec se mu v silné konkurenci podařilo připsat si jednu výhru a jednu remízu. Obsadil 49. příčku, a tak skončil kolem svého nasazení.

Oba kluci se zúčastnili rovněž bleskového turnaje a turnaje ve Fischerově šachu, při němž se partie zahajuje s náhodným základním postavením, odlišného od obvyklého. V bleskovce se hodně dařilo Daliborovi, když si připsal několik cenných skalpů, v druhém zmiňovaném turnaji se mu zase podařilo urvat remízu s Vildou Neubauerem, legendární postavičkou turnajů v Janských Lázní. Kryštof zazářil především v turnaji ve Fischerově šachu, když vybojoval 6. místo.

Dalibor na pokoji

Šest příjemných dní v Krkonoších rozhodně nepatřilo jen šachu. Podrobnější povídání o zážitcích výpravy z našeho regionu by se mělo v nejbližších dnech objevit na stránkách vlašimského šachového oddílu.

Několik fotek od Petra Havelky

Výsledky turnajů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *