Šachová škola STAMAT hledá nové lektory (viz „NAŠE KROUŽKY“).

Jánky patří Kryštofovi

Stejně jako vloni Kryštof Křížek zazářil na turnaji v Janských Lázních, který letos probíhal od 3. do 8. května. Přestože se mu tentokrát kvůli prohře v posledním kole nepodařilo dosáhnout až na stupně vítězů, podal vynikající výkon. Porazil několik velmi silných soupeřů a obsazením 4. místa si oproti nasazení polepšil téměř o třicet příček.

V Openu sbíral zkušenosti také Dalibor Křivánek, který neměl vůbec jednoduchou úlohu. Po porážkách v prvních třech kolech si dokonce vysloužil kontumační bod. Nakonec se mu v silné konkurenci podařilo připsat si jednu výhru a jednu remízu. Obsadil 49. příčku, a tak skončil kolem svého nasazení.

Oba kluci se zúčastnili rovněž bleskového turnaje a turnaje ve Fischerově šachu, při němž se partie zahajuje s náhodným základním postavením, odlišného od obvyklého. V bleskovce se hodně dařilo Daliborovi, když si připsal několik cenných skalpů, v druhém zmiňovaném turnaji se mu zase podařilo urvat remízu s Vildou Neubauerem, legendární postavičkou turnajů v Janských Lázní. Kryštof zazářil především v turnaji ve Fischerově šachu, když vybojoval 6. místo.

Dalibor na pokoji

Šest příjemných dní v Krkonoších rozhodně nepatřilo jen šachu. Podrobnější povídání o zážitcích výpravy z našeho regionu by se mělo v nejbližších dnech objevit na stránkách vlašimského šachového oddílu.

Několik fotek od Petra Havelky

Výsledky turnajů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

A N K E T A
Sorry, there are no polls available at the moment.