Šachová škola STAMAT hledá nové lektory (viz „NAŠE KROUŽKY“).

Rapid v Neratovicích

Několik dětí z našich kroužků se zúčastnilo v sobotu v Neratovicích Krajského přeboru mládeže v rapid šachu, kde se pokusily zabojovat o cenné kovy a právo postupu na MČR mládeže v rapidu. Medaili i vstupenku na republikové finále měla už předem zajištěné Kamila Steinová, jelikož se v kategorii do 14 let objevily na startu pouze tři dívky. Našim ostatním nadějím se na stupně vítězů dostat nepodařilo, podaly však velmi dobré výkony a od vybojování postupů nebyly daleko.

Hrací sál

V nejstarší kategorii do 14 let začal turnaj velmi nadějně pro Kryštofa Křížek, který po 5. kole kole dokonce vedl, ovšem dvě prohry na závěr ho bohužel odsunuly do nepostupových vod. S 4,5 body skončil na 9. místě. Na stříbrnou příčku mezi dívkami stačily 4 body a celkové 22. místo již zmiňované Kamile Steinové, což lze považovat za velmi solidní výsledek. Průměrně hrál Ondra Hrabě, který si na své konto připsal 3 body a skončil na 28. pozici.

Podobně jako Kryštof ve čtrnáctkách i Honza Svoboda v kategorii do 12 let dlouho sahal po medaili a postupovém umístění, ale smolná prohra v předposledním kole ho o šanci na ně připravila. Přesto lze jeho celkový výsledek, 5 bodů a 8. místo, zhodnotit pozitivně. Přibližně na své možnosti zahráli Filip Bláha, který nasbíral 3 body a obsadil 31. místo, a Adam Handl, jenž vybojoval 2 body a skončil na 36. příčce.

Mezi chlapci se nejvíce přiblížil k postupu Míša Stein v kategorii do 10 let, který před posledním kolem figuroval s 5 body na 4. příčce. Bohužel v závěrečném souboji pokazil nadějně rozehranou partii a prohra ho odsunula na konečné 7. místo. Kvalitní výkon předvedl a pěkného výsledku díky závěrečnému finiši (tři výhry v řadě) dosáhl také Dalibor Křivánek. S 5 body vystoupal na 11. pozici. S dotahováním vyhraných partií měl problém Jáchym Slánský, který vybojoval 3,5 bodu a 26. místo, bolestné zkušenosti však určitě zužitkuje na dalších turnajích.

Naše šachové naděje

Celkově dopadl turnaj v Neratovicích pro zástupce Šachové školy STAMAT úspěšně. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu, kam se probojovala Kamila Steinová, by se mělo konat začátkem září ve Žďáru nad Sázavou.

Výsledky kategorie do 10 let

Výsledky kategorie do 12 let

Výsledky kategorie do 14 let

2 komentáře u Rapid v Neratovicích

  • Maťa napsal:

    Míša prý mohl dát v posledním kole dvojtahový mat. Škoda, že ho neviděl, byl by třetí a postoupil by.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

A N K E T A
Sorry, there are no polls available at the moment.