Šachová škola STAMAT hledá nové lektory (viz „NAŠE KROUŽKY“).

> > >               Šachové kroužky na školách opět začínají ! (viz naše kroužky)               < < <

Finále žákovské ligy

Devátým kole byla včera v Sázavě zakončena Regionální žákovská liga 2017/2018. Rozhodlo se v něm o celkovém pořadí, medailích v jednotlivých věkových kategoriích a především o postupech do Krajského přeboru mládeže. Dětem z našich kroužků se jich podařilo vybojovat několik.

Konkurence v posledním kole bývá obvykle velmi silná, což okusil především Jan Svoboda v áčku. Sice se mu nepodařilo vybojovat ani remízu a skončil na chvostu elitní šestnáctky, ale cenné zkušenosti, získané z partií proti silným soupeřům, jistě v budoucnu zužitkuje. Po medaili sahal Kryštof Křížek, ale musel se spokojit jen s bramborovou příčkou. V béčku se dostal na stupně vítězů Martin Le, který dělil 2. místo. Vysoko se probojovala také Kamila Steinová. Celková 7. příčka pro ni znamenala vítězství mezi dívkami. Do první desítky pronikl ještě stále se zlepšující Filip Bláha, který obsadil 9. místo. V céčku se pak stupňům vítězů nejvíce přiblížil Adam Handl. Dosáhl na 7. příčku.

Sál Společenského domu v Sázavě se zaplnil šachisty a šachistkami (FOTO: sachypravonin)

Po vyhlášení výsledků sázavského turnaje bylo vyhodnoceno i celkové pořadí Regionální žákovské ligy 2017/2018, do něhož se započítává pět nejlepších turnajových výsledků. Díky kvalitním výkonům, podávaným v průběhu celé sezony, bylo několik dětí z našich kroužků odměněno medailemi ve svých věkových kategoriích a postupy do Krajského přeboru mládeže, který proběhne v červnu. V kategorii chlapců do 16 let vybojoval bronzovou medaili Kryštof Křížek. Nejlepší dívkou se stala Kamila Steinová před Patricií Fuxovou. Kryštof má právo účasti v KP mládeže zajištěné, dívky v něm startují automaticky. V kategorii chlapců do 12 let zásluhou Jana Svobody také zacinkal bronz. Postup si vybojoval rovněž Dalibor Křivánek, který se dostal na 5. příčku. V kategorii chlapců do 10 let se podařilo vybojovat stříbro Jakubu Mlýnkovi a bronz Michaelu Steinovi. Postup si navíc díky vybojování 5. místa zajistil Jáchym Slánský.

Gratulujeme dětem k dobrým výsledkům a budeme jim držet palce na dalších šachových akcích. Jedné z nich se mohou zúčastnit už v pátek, kdy pořádáme v Choceradech náš 16. turnaj.