Šachová škola STAMAT hledá nové lektory (viz „NAŠE KROUŽKY“).

128 dětí na turnaji v Čerčanech

Školní jídelna ZŠ Čerčany se 2. prosince stala dějištěm šachového turnaje. Pod taktovkou Šachové školy STAMAT zde proběhlo 4. kolo Regionální žákovské ligy 2017/2018. K šachovnicím tentokrát dorazilo neuvěřitelných 128 dětí.

Jídelna ZŠ Čerčany se zaplnila šachisty (FOTO: sachypravonin)

Nejlepším z elitní šestnáctky (turnaj A) se stal Jakub Vojta, následovaný Vojtěchem Štěpánem a Václavem Bartošem. Turnaj B opanoval Lukáš Vitvar. Za ním skončil Jan Síleš a bronz vybojoval Otto Fischer. V céčku kraloval Bruno Brattoli před Martinem Vrbou a Lukášem Machyánem.

Turnaje se zúčastnila rovněž řada dětí z kroužků Šachové školy STAMAT, avšak nikomu z nich se tentokrát nepodařilo dosáhnout na stupně vítězů. Kryštof Křížek, stálý účastník turnaje A, se dostal na 11. místo. V turnaji B se do první desítky podařilo probojovat Janu Svobodovi (8. příčka) a Daliboru Křivánkovi (9. příčka). V céčku proklouzl do nejlepší desítky Viktor Fanfrlík (8. místo). Kompletní výsledky všech turnajů lze najít na stránkách chess-results.

V průběhu celého dne fungovalo občerstvení, kde si mohli účastníci koupit něco malého na zub. Z vyhlášení výsledků si všechny děti odnesly drobnou cenu. I přes rekordní počet mladých šachistů a šachistek, ke kterým musíme připočíst také doprovod v podobě jejich trenérů a rodičů, se podařilo všechny do hracích prostor vměstnat a turnaj proběhl bez problémů. Šachová škola STAMAT děkuje ZŠ Čerčany za poskytnuté prostory.

V pořadí páté a poslední kolo RŽL před Vánoci by se mělo uskutečnit 16. prosince ve Stříbrné Skalici.

autor: Patrik Pýcha

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

A N K E T A
Sorry, there are no polls available at the moment.