Šachová škola STAMAT hledá nové lektory (viz „NAŠE KROUŽKY“).
Byly vydány propozice šachového tábora v Růžené (viz „ŠACHOVÝ TÁBOR“)

::::::  Zveřejněn byl také seznam přihlášených účastníků.  ::::::  Zbývá ještě několik volných míst!  ::::::

Třináctý turnaj

Včerejší den patřil v prostorách jídelny ZŠ Dukelská opět šachu. Šachová škola STAMAT uspořádala 13. května svůj třináctý turnaj. Dorazilo na něj 70 mladých šachistů a šachistek.

Po devíti kolech vyneslo na vrchol 7,5 bodu Jáchyma Němce z Říčan a Jana Seidla z Kralup. Lepší pomocné hodnocení nakonec přisoudilo zlato devítiletému talentu z Říčan, který byl i papírovým favoritem. Bronz vybojoval se 7 body jeho oddílový kolega Jáchym Šmolík.

Medailisté (FOTO: Jiří Kotzot)

Mezi dívkami kralovala Patricie Fuxová z našeho kroužku, která posbírala 6 bodů a pronikla do první desítky v celkovém pořadí. Náš kroužek navštěvuje i stříbrná Kamila Steinová. Na své konto si připsala stejný počet bodů, ale horší pomocné hodnocení ji umístilo o dvě příčky za vítězku. Z bronzu se radovala Laura Sehnoutková z Říčan. Získala 5,5 bodu a v celkovém zhodnocení jí patří 20. místo.

Nejlepší dívky (FOTO: Jiří Kotzot)

Speciální kategorie byla jako obvykle vytvořena pro začínající hráče a hráčky bez výkonnostních tříd. V rámci ní byl nejlepší Mikuláš Němec z Říčan, který vybojoval 5,5 bodu a celkově skončil na 19. místě. O dvě pozice za ním se umístil se stejným bodovým ziskem Šimon Hradecký z našeho kroužku. Bronz připadl pětibodovému Tomáši Syrovému, který rovněž navštěvuje jeden z našich kroužků. V celkovém pořadí skončil na 22. příčce.

Medailisté v kategorii pro hráče bez výkonnostních tříd (FOTO: Jiří Kotzot)

Turnaje se zúčastnila řada našich dětí. Do první desítky kromě zmíněné Patricie Fuxové pronikli také Kryštof Křížek (5. místo) a Jan Svoboda (8. místo), první jmenovaný však jako jeden z favoritů určitě pomýšlel na medaile. Na hranici 6 bodů, která stačila Patricii na první desítku, dosáhli ještě kromě ní a Kamily Steinové Ondra Hrabě (11. místo) a Dalibor Křivánek (14. místo).

Všem dětem, rodičům a trenérům děkujeme za účast a těšíme se na shledanou na další z našich šachových akcí. Poslední turnaj tohoto školního roku, na němž bude vyhlášeno i pořadí letošní STAMAT ligy, by se měl uskutečnit v průběhu června.

Podrobné výsledky

Průběžné pořadí STAMAT ligy

autor: Patrik Pýcha

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..