Mladší žáci osmí v kraji

Šachová škola STAMAT letos vyslala poprvé svůj vlastní tým na Krajský přebor družstev mladších žáků (děti do 12 let). Turnaj se dnes konal v Říčanech a zúčastnilo se ho 22 týmů ze Středočeského kraje. V družstvu složeném z dětí z našich kroužků si zahráli Jan Svoboda, Adam Jiřík, Adam Handl, Dalibor a Matyáš Křivánkovi, Antonín Kastner a Ivana Čiháková.

Na programu turnaje bylo sedm zápasů. Pokaždé proti sobě bojovaly šestičlenné sestavy. Protože mělo naše družstvo na soupisce sedm dětí, skoro všichni si mohli jedno kolo odpočinout. Pokaždé zasedla za šachovnici jen Iva Čiháková, která ani jinou možnost neměla, neboť podle pravidel musí vždy alespoň jedna dívka k partii nastoupit.

Bodovalo se zápasově, tzn. za celkové vítězství v zápasu družstva připisovala 3 body, za remízu dostala 1 bod a za prohru žádný. Náš tým vybojoval 12 bodů. Čtyřikrát se mu podařilo zvítězit, třikrát byli lepší soupeři. Nakonec dosáhl na 8. místo, čímž si oproti startovací pozici polepšil o čtyři příčky. Velmi dobrým výkonem se blýskl na 1. šachovnici Jan Svoboda, jenž z šesti partií vytěžil 4 body. V souboji s vítězným říčanským družstvem navíc dokázal remízou se silnou soupeřkou odvrátit kanára. Detailní výsledky je možné si prohlédnout po kliknutí na níže uvedený odkaz.

Výsledky

autor: Patrik Pýcha

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 komentáře u „Mladší žáci osmí v kraji

  1. Všechny děti do toho dali vše co mohli a hráli opravdu týmově. 😛
    Předčili jste očekávání. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..