Dvanáctý turnaj, pátá simultánka

Stejně jako loni mohla řada dětí v našem regionu využít pololetní prázdniny k tomu, aby si zahrály šachy. Šachová škola STAMAT uspořádala 3. února svůj dvanáctý otevřený turnaj, po jehož zakončení si navíc účastníci mohli zahrát simultánku s úspěšnými vlašimskými reprezentantkami, Nelou Pýchovou a Anežkou Vlkovou. Turnaj proběhl v prostorách jídelny na ZŠ Dukelská v Benešově.

Ze souboje mezi Daliborem Křivánkem z kroužku v Bystřici a Johankou Hrbkovou vyšel vítězně bílý (FOTO: Patrik Pýcha).

Přestože bylo hned na následující den na programu další kolo Regionální žákovské ligy, dorazilo na turnaj do Benešova 57 dětí. Celkovou vítězkou se po 7 kolech se ztrátou jediné remízy stala Hana Bartošová z Říčan. O půl bodu méně získal na 2. místě její bratr, Václav Bartoš. Na 6 bodů dosáhl na celkové bronzové příčce ještě Dominik Krykorka ze Sázavy. Třetí mezi chlapci skončil s 5,5 body na celkovém 4. místě Lukáš Zeman z Vlašimi.

Celková vítězka Hana Bartošová s třemi nejlepšími chlapci (FOTO: Patrik Pýcha)

Druhou nejlepší dívkou se po zmiňované Haně Bartošové stala Emma Dobsa z šachového klubu Unichess, která vybojovala 5 bodů a celkově se umístila na 5. pozici. Z bronzu se mohla radovat Kamila Steinová z kroužku při ZŠ Jiráskova. Uhrála také 5 bodů, nicméně horší pomocné hodnocení jí přisoudilo až celkovou 7. příčku.

Nejlepší tři dívky (FOTO: Patrik Pýcha)

Vzhledem k velkému počtu začátečníku je na turnaji pravidelně vyhlašována kategorie pro hráče bez výkonnostních tříd a ratingu. V ní zvítězila Anna Šperková (4 body, 19. místo) z kroužku při ZŠ Čerčany, následovaná Filipem Benešem (4 body, 21. místo) ze stejného kroužku a Gabrielou Vodičkovou (4 body, 22. místo) z Říčan.

Filip Beneš, Anna Šperková a Gabriela Vodičková (FOTO: Patrik Pýcha)

Po vyhlášení výsledků, z něhož si každý odnesl drobnou cenu, se některé děti a někteří rodičové zúčastnili simultánky s Nelou Pýchovou a Anežkou Vlkovou. Obě holky jsou nadějné vlašimské reprezentantky a Nela má za sebou i úspěchy z  mezinárodních akcí. Proti silným hráčkám zasedlo za šachovnice celkem 21 odvážlivců. Třem z nich se podařilo vybojovat remízu – Jáchymu a Štěpánu Hrbkovým a Romanu Šimákovi.

Nejdéle vzdoroval Nele a Anežce Štěpán Hrbek, který nakonec vybojoval remízu (FOTO: Patrik Pýcha).

Jménem Šachové školy STAMAT děkuji všem dětem a rodičům za jejich účast a těším se, až se znovu uvidíme na nějaké další akci. Připomínám, abyste se nezapomněli přihlásit na náš oblíbený letní tábor. Volná místa se rychle plní.

Výsledky turnaje

Fotky z turnaje

Výsledky simultánky

Propozice letního tábora

autor: Patrik Pýcha

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..