Vánoční turnaje

Během vánočních svátků proběhne každoročně dlouhá řada turnajů. Jeden z nich byl pořádán pro děti včera v Pravoníně.

V turnaji B, hraném společně s turnajem C (dohromady 16 účastníků), bojoval do poslední chvíle o stupně vítězů Kryštof Křížek, avšak rozhodující partii v posledním kole bohužel prohrál. S 4,5 body (7 kol) na něj nakonec zbyla nepopulární bramborová příčka. V déčku měla Šachová škola STAMAT několik nadějí. Na stříbrnou příčku dokázal vystoupat Ondra Hrabě, který krále musel sklonit pouze před vítězem. 4 body uhráli Patricie Fuxová na 8. místě a také Dalibor Křivánek na 13. pozici. Třikrát se radovala z vítězné partie Laura Fuxová na 21. příčce, o půl bodu méně vybojoval a o dvě místa dále skončil Matyáš Křivánek.

Ondra Hrabě (uprostřed) s cenami za 2. místo (FOTO: sachypravonin)

Kryštof Křížek se 26. prosince také zúčastnil Memoriálu Stanislava Vojty ve Vlašimi, hraném jako bleskový turnaj. Přestože Kryštof nakonec skončil před několika mnohem zkušenějšími soupeři, byl ze svého výkonu trochu zklamaný, neboť kvůli pomalé ruce často padal na čas. Radost mu nicméně udělal správný odhad počtu remíz v tipovací soutěži, díky němuž vyhrál startovné a oběd zdarma.

Výsledky Silvestrovského turnaje v Pravoníně

Fotky ze Silvestrovského turnaje v Pravoníně

Zpráva a výsledky Memoriálu Stanislava Vojty

Fotky z Memoriálu Stanislava Vojty

autor: Patrik Pýcha

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.